Wiadomości z Żor

Seryjny włamywacz – recydywista już w areszcie!

  • Dodano: 2020-11-25 07:00, aktualizacja: 2020-11-25 08:19

Sąd na wniosek prokuratora i śledczych tymczasowo aresztował 31-letniego mężczyznę, który włamał się kilkukrotnie się do automatów odkurzaczy na myjniach samochodowych, samochodów i punktu gastronomicznego. Recydywistę namierzyli i zatrzymali kryminalni, którzy udowodnili mu szereg kolejnych przestępstw.

31-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i na 3 miesiące trafił do aresztu śledczego

31-latek bez stałego i czasowego miejsca zamieszkania działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Od października aż czterokrotnie włamywał się do wrzutników automatów odkurzaczy i kradł z nich pieniądze. Łącznie wzbogacił się o ponad 1500 złotych, jednak na tym nie poprzestał. W międzyczasie włamał się też do dwóch samochodów. Z bmw, w ubiegłym tygodniu, ukradł portfel, dokumenty, gotówkę i ładowarkę, a z innego pojazdu w tym samym czasie usiłował ukraść radio.

Przestępca w II połowie października tego roku splądrował także punkt gastronomiczny, a jego łupem padła wówczas kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy, grzejnik, czajnik i toster.

W ramach dochodzenia śledczy zebrali szereg dowodów, a kryminalni namierzyli i zatrzymali 31-latka, który jak się okazało był również poszukiwany przez inną jednostkę. Zgromadzony materiał pozwolił natomiast na przedstawienie mu 7 zarzutów i nie pozostawił wątpliwości, że wniosek o tymczasowy areszt spotka się z przychylnością sądu.

31-latek trafił już do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.