Wiadomości z Żor

Seryjny włamywacz – recydywista już w areszcie!

  • Dodano: 2020-11-25 07:00, aktualizacja: 2020-11-25 08:19

Sąd na wniosek prokuratora i śledczych tymczasowo aresztował 31-letniego mężczyznę, który włamał się kilkukrotnie się do automatów odkurzaczy na myjniach samochodowych, samochodów i punktu gastronomicznego. Recydywistę namierzyli i zatrzymali kryminalni, którzy udowodnili mu szereg kolejnych przestępstw.

31-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i na 3 miesiące trafił do aresztu śledczego

31-latek bez stałego i czasowego miejsca zamieszkania działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Od października aż czterokrotnie włamywał się do wrzutników automatów odkurzaczy i kradł z nich pieniądze. Łącznie wzbogacił się o ponad 1500 złotych, jednak na tym nie poprzestał. W międzyczasie włamał się też do dwóch samochodów. Z bmw, w ubiegłym tygodniu, ukradł portfel, dokumenty, gotówkę i ładowarkę, a z innego pojazdu w tym samym czasie usiłował ukraść radio.

Przestępca w II połowie października tego roku splądrował także punkt gastronomiczny, a jego łupem padła wówczas kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy, grzejnik, czajnik i toster.

W ramach dochodzenia śledczy zebrali szereg dowodów, a kryminalni namierzyli i zatrzymali 31-latka, który jak się okazało był również poszukiwany przez inną jednostkę. Zgromadzony materiał pozwolił natomiast na przedstawienie mu 7 zarzutów i nie pozostawił wątpliwości, że wniosek o tymczasowy areszt spotka się z przychylnością sądu.

31-latek trafił już do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również