Wiadomości z Żor

Nowe autobusy na liniach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej!

  • Dodano: 2020-11-26 08:00, aktualizacja: 2020-11-26 09:07

Zupełnie nowe, duże autobusy obsługują kursy w ramach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej w naszym mieście. To efekt nowej, pięcioletniej  umowy na obsługę tych linii dużymi autobusami klasy maxi.

Umowa został zawarta na podstawie ogłoszonego i rozstrzygniętego w tym roku przetargu

Choć w specyfikacji przetargowej wymagano, aby autobusy obsługujące linie BKM były wyprodukowane nie wcześniej niż w 2015 roku, to przewoźnik – firma A21 Sp. z o.o. – postawił na fabrycznie nowe autobusy produkcji tureckiej firmy Guleryuz Ecoline. Warto podkreślić, że autobusy tej firmy zostały wcześniej sprawdzone, ponieważ firma A21 przez ponad rok testowała jeden z pojazdów tej marki na różnych liniach MZK w Jastrzębiu-Zdroju. Efekty tych testów były bardzo zadowalające, dlatego też zdecydowano się na wykorzystanie w Żorach autobusów produkowanych w Turcji.

Obecnie na liniach BKM jeździ już 5 fabrycznie nowych autobusów marki Guleryuz

W najbliższych dniach wyjadą na trasy BKM kolejne dwa takie autobusy. W trzydrzwiowych, niskopodłogowych autobusach Guleryuz Ecoline jest aż 100 miejsc dla pasażerów (w tym 27  miejsc siedzących), w tym też miejsca dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami na wózkach.

Autobusy wyposażone są w silniki firmy Mercedes-Benz o najwyższym obecnie europejskim standardzie spalin Euro 6d. Posiadają automatyczne skrzynie biegów, zapewniające płynną jazdę. Wyposażone są też m.in. w system ogrzewania i klimatyzację, a ponadto w urządzenia GPS, umożliwiające zapis i kontrolę przebiegu jazdy autobusu na trasie oraz współpracę z tablicami informacyjnymi na trasie autobusu, a także system kamer z zapisem obrazu.

Nowe autobusy na liniach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.