Wiadomości z Żor

Wielkie sukcesy młodego siłacza z Żor

  • Dodano: 2021-05-28 08:00, aktualizacja: 2021-05-28 08:12

Choć sporty siłowe trenuje dopiero od dwóch lat, to na swoim koncie ma już spektakularne sukcesy! Jakub Frączek to przyszłość trójboju siłowego nie tylko w Żorach, ale i w skali ogólnokrajowej. 

Już teraz 17-letni żorzanin może poszczycić się tytułem Mistrza Świata!

Żorzanin Jakub Frączek na co dzień jest uczniem drugiej klasy w Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach, na kierunku technik eksploatacji portów i terminali. Marzy jednak o tym, by swoją przyszłość związać ze sportem. Dwa lata temu zainteresował się sportami siłowymi i rozpoczął regularne treningi. Od wakacji minionego roku skupia się na trójboju siłowym i już teraz może pochwalić się w tym sporcie znaczącymi sukcesami.

Pierwszymi zawodami Jakuba były III Otwarte Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Classic Raw, Wyciskaniu Sztangi Leżąc Raw Federacji WPC Polska, rozegrane w 2020 roku we Wrocławiu. W trójboju siłowym młody żorzanin zaliczył 170 kg w przysiadzie, 102,5 kg w wyciskaniu leżąc oraz 190 kg w martwym ciągu. Takie wyniki pozwoliły mu zająć trzecie miejsce w kategorii nastolatków i wrócić do domu z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

Świetny występ był dla młodego adepta sportów siłowych motywacją do dalszych, ciężkich treningów i podnoszenie coraz większych ciężarów. Pozwolił mu też rozpocząć treningi pod okiem instruktorów z wrocławskiego klubu Podsztangą.pl, dzięki czemu zyskał dostęp do fachowych porad i planów treningowych.

Profesjonalne przygotowania sprawiły, że forma Jakuba bardzo szybko rosła. Potwierdzeniem tego był występ nastolatka podczas Mistrzostw Świata Federacji WPA w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc, rozgrywanych w Pabianicach. Żorzanin, występujący w kategorii 16-17-latków do 100 kg, wykonał przysiad ze sztangą ważącą aż 190 kg, a następnie wycisnął leżąc 117,5 kg oraz wyrwał w martwym ciągu 215 kg, nie dając szans konkurentom. Tym samym, z łącznym wynikiem 522,5 kg, nie tylko zdobył tytuł Mistrza Świata, ale także ustanowił rekord Polski WPA w kategorii nastolatków w wieku 16-17 lat, do 100 kg.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.