Wiadomości z Żor

Błyskawiczna reakcja policjantów na nielegalne treści w sieci

  • Dodano: 2021-05-28 07:15, aktualizacja: 2021-05-28 07:34

Za pośrednictwem mediów społecznościowych publicznie znieważał obywateli innych państw z powodu przynależności narodowościowej.

Publikował też wpisy i nagrania, z których wynikało, że w warunkach domowych próbuje skonstruować broń palną i jej użyć.

Został zatrzymany i usłyszał osiem zarzutów, w tym  za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu

O mężczyźnie, który może stwarzać poważne zagrożenie i jest uciążliwy dla mieszkańców jednego z budynków wielorodzinnych w dzielnicy Kleszczówka, jako pierwszy dowiedział się dzielnicowy. Od tego czasu interesował się nim, prowadził rozmowy z sąsiadami, nawiązał kontakt z zarządcą budynku i ośrodkiem pomocy społecznej. Wiedzą na temat 45-latka podzielił się także z kryminalnymi, którzy podobnie jak on zaczęli na bieżąco monitorować jego wpisy w sieci.

Kiedy 45-latek zamieścił w mediach społecznościowych post, z którego wynikało, że próbuje skonstruować broń w warunkach domowych i jej użyć kryminalni błyskawicznie nawiązali współpracę z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach. Po odpowiednim sprawdzeniu budynku i zadbaniu o bezpieczeństwo lokatorów, kontrterroryści siłowo weszli do zajmowanego przez mężczyznę mieszkania i przekazali go miejscowym kryminalnym.

W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli niebezpieczne narzędzia w postaci noży i ostrzy, a także substancję przypominającą czarny proch i pojemniki z podejrzaną cieczą. Pomimo, że żadne z nich nie okazały się materiałami wybuchowymi, to wszystko na to wskazuje, że w przypadku próby połączenia ich z prekursorami takich materiałów, 45-latek byłby w stanie w warunkach domowych wytworzyć niebezpieczną mieszankę.

Podczas zatrzymania policjanci potwierdzili ponadto informacje, że mężczyzna od dłuższego czasu zabezpieczał wejście do mieszkania w taki sposób, aby zabarykadować się i utrudnić śledczym jego ewentualne zatrzymanie. Mężczyzna między innymi montował na drzwiach różne urządzenia i każdorazowo zasłaniając je ciężką szafą.

Po pobycie w policyjnym areszcie, 45-latek usłyszał łącznie osiem zarzutów, w tym zarzut  za trzykrotne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu innych osób, naruszenie miru domowego, podpalenie kontenera na odpady, wybicie szyby w drzwiach i witrynie sklepowej, kradzież roweru oraz publiczne znieważanie obywateli innych państw z powodu przynależności narodowościowej. Prokurator polecił mężczyznę objąć policyjnym dozorem, zakazał mu też zbliżania się do pokrzywdzonych, jakiegokolwiek kontaktowania się z nimi i naruszania ich dóbr osobistych.

Błyskawiczna reakcja policjantów na nielegalne treści w sieci

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.