Wiadomości z Żor

Uroczyste ślubowanie w żorskiej komendzie

  • Dodano: 2021-04-28 07:15, aktualizacja: 2021-04-28 09:36

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...” od tych słów rozpoczęło rotę ślubowania dwoje nowo przyjętych policjantów, którzy niebawem rozpoczną szkolenie podstawowe, a po nim zasilą szeregi żorskich mundurowych.

To kluczowy moment w życiu zawodowym każdego policjanta, rozpoczynający niezwykle odpowiedzialną służbę

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyło się choć skromne ze względu na panującą pandemię, to niewątpliwie wpisujące się uroczyście w przebieg kariery zawodowej każdego policjanta wydarzenie jakim jest ślubowanie. Od nowo przyjętych policjantów przyjął je Komendant Miejski Policji w Żorach insp. Grzegorz Grabiec, który po wypowiedzeniu słów policyjnej roty przez nowych mundurowych pogratulował im dokonanego wyboru i życzył wszelkiej pomyślności na ścieżce zawodowej oraz satysfakcji z przyszłej służby. W uroczystości uczestniczył również I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach nadkom. Tomasz Walkowski oraz Naczelnik Wydziału Prewencji - podinsp. Marek Sobiegraj.

Na nowej drodze życia, wymagającej zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji życzymy nowym policjantom wytrwałości, ale także niegasnącej chęci niesienia pomocy, empatii, dużej odporności i tego, aby sukcesy zawodowe rekompensowały wszelkie trudy policyjnej służby.

Osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej REKRUTACJI do POLICJI.

Uroczyste ślubowanie w żorskiej komendzie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również