Wiadomości z Żor

Dzięki przekazanej informacji policjanci uratowali życie 71-latki

  • Dodano: 2021-03-02 12:45

Dzięki szybkiej reakcji terapeutki i błyskawicznej interwencji mundurowych udało uratować się życie 71-latki. Samotna kobieta, nie radząc sobie z problemami, postanowiła popełnić samobójstwo.

Na szczęście na czas trafiła pod właściwą opiekę, gdzie uzyskała fachową pomoc

Wczoraj około 13.00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o próbie samobójczej. Wynikało z niego, że 71-letnia mieszkanka Żor, która zamieszkuje samotnie i nie radzi sobie z problemami postanowiła targnąć się na własne życie. Przytłaczającą wiadomością w ostatniej chwili podzieliła się podczas rozmowy telefonicznej ze znajomą terapeutką. Ta z kolei natychmiast zaalarmowała odpowiednie służby, dzięki czemu informacja od razu trafiła do oficera dyżurnego miejscowej komendy.

Policjanci pod wskazany adres przyjechali błyskawicznie, a drzwi otworzyła im zdesperowana kobieta. Wówczas odetchnęli z ulgą i do czasu przybycia pogotowia ratunkowego zajęli się nią podtrzymując na duchu. 71-latka jeszcze wczoraj trafiła pod opiekę lekarzy i uzyskała fachową pomoc.

Pamiętajmy, że wielu podobnych tragedii można uniknąć uważnie słuchając osób z bliskiego otoczenia i okazując pomoc w kryzysie. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pod numerem bezpłatnej linii telefonicznej 800 70 2222, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu są gotowi ofiarować wsparcie osobom z myślami samobójczymi. Podobnie na stronie internetowej www.liniawsparcia.pl można uzyskać poradę specjalisty w dziedzinie psychiatrii, prawa, czy pomocy społecznej, porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.