Wiadomości z Żor

Na Wiślance w Baranowicach będą nowe światła

  • Dodano: 2019-06-18 10:15

Na skrzyżowaniu DK-81 z ulicami Pukowca i Młyńską w Żorach powstanie nowa sygnalizacja świetlna.

Władze Żor złożyły zamówienie na zaprojektowanie i wybudowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kościuszki DK-81 z ul. Pukowca i ul. Młyńską. W tym miejscu istnieje już sygnalizacja zbudowana z myślą o przejściu dla pieszych, ale mimo to wyjazd z podporządkowanych ulic często jest bardzo trudny.

Dzięki budowie sygnalizacji świetlnej wjazd z ul. Pukowca i ul. Młyńskiej zostanie usprawniony – zapewnia Anna Ujma z biura promocji żorskiego UM. – Wpłynie ona także na bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez Wiślankę.

Termin realizacji zamówienia to 30.10.2019 r. Podczas montażu sygnalizatorów świetlnych przewidywane są utrudnienia w ruchu, jednak nie powinny one potrwać dłużej niż 4 dni robocze.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • gestskoczka

    Szkoda że władze Żor dopiero teraz się obudziły. Była przebudowa torów kolejowych, można było przebudować wiadukt poszerzając go tak, by już pod wiaduktem jezdnia miała trzy pasy. Jeden dla wjeżdżających z Wiślanki na Pukowca, oraz dwa pasy dla wyjeżdżających z Pukowca na Wiślankę: jeden do skrętu w prawo a drugi do jazdy na wprost i skrętu w lewo.Z jednej strony to bardzo dobrze że powstanie tam sygnalizacja świetlna, łatwiej będzie wjechać na Wiślankę, i z Wiślanki na Pukowca. A z drugiej strony, bez „Zielonej Fali” na Wiślance to kolejne miejsce powstawania smrodu i hałasu. Wiadomo przecież, że przy hamowaniu wydziela się znacznie więcej hałasu i zapylenia PM10 i PM2,5 niż podczas jazdy płynnej, a podczas ruszania też więcej jest hałasu i spalin.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.