Wiadomości z Żor

3. Indywidualny Żorski Bieg Biało-Czerwony odwołany!

  • Dodano: 2020-11-09 06:45, aktualizacja: 2020-11-09 09:18

MOSiR Żory odwołuje 3. Indywidualny Bieg Biało-Czerwony zaplanowany na 11 listopada 2020 roku.

Komunikat Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach z dnia 7.11.2020 roku:

W związku z opublikowanym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w którym to ustanawia się „do 29 listopada zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na biegach lub jeździe na rowerze z wyjątkiem organizowanych przez polski związek sportowy lub pozostających w bezpośrednim związku z prawami wyłącznymi polskiego związku sportowego, o których mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie”, zmuszeni jesteśmy odwołać organizację 3 Indywidualnego Biegu Biało-Czerwonego zaplanowanego na 11 listopada 2020.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach


Nieco inaczej niż dotychczas, 11 listopada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 3 Indywidualnym Biegu Biało-Czerwonym. Niestety w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce bieg odbędzie się w tym roku w nowej, zmienionej formule startów indywidualnych. Nie spotkamy się jak co roku na Rynku miasta podczas wspólnego startu i nie pobiegniemy trasą wiodącą przez jego centrum. Dlatego MOSiR modyfikuje sposób realizacji biegu do nieco innej formuły indywidualnych startów.

Każdy z uczestników może sobie sam wyznaczyć trasę, która powinna biec po miejskich chodnikach, ścieżkach, deptakach

Dystans który pokonacie jest też nieokreślony i zależy od waszych możliwości i wieku. Ważnym elementem imprezy, wymaganym przez organizatora będzie pokonanie jednorazowo podczas biegu punkt pośredniego zlokalizowanego w Parku Cegielnia. Tam w godzinach pomiędzy 11.00 a 14.00 powinien na chwilę pojawić się uczestnik biegu i odebrać pamiątkowy gadżet a weryfikacja jego udziału w imprezie odbędzie się poprzez wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości mile widziane będą wśród uczestników biegu akcenty i atrybuty biało czerwone. Każdy z uczestników, który pojawi się w punkcie kontrolnym będzie uprawniony do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami. MOSiR Żory ma nadzieję że w tej nowej formule stworzymy choć namiastkę naszego żorskiego biało-czerwonego biegu, którego trzecia edycja przypada w tym roku.

Nie czekaj, zgłoś swój udział w imprezie już dziś, odbierz numer startowy i 11 listopada świętuj z nami Dzień Niepodległości

Organizator ustala limit uczestników – 250 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Jednocześnie przypominamy, że impreza będzie przeprowadzona w oparciu o obowiązujące w dniu organizacji przepisy sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w przestrzeni publicznej w szczególności należy zwrócić uwagę na zasady dotyczące zakrywania nosa i ust. Szczegóły znajdą Państwo w regulaminie poniżej. W zależności od rozwoju sytuacji w kraju będziemy Was informować o zmianach w stosownych komunikatach.


3. Indywidualny Żorski Bieg Biało-Czerwony odwołany!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.