Wiadomości z Żor

Żorska artystka Anna Flaga zaprasza na happening "Naznaczeni"

  • Dodano: 2020-11-06 12:45, aktualizacja: 2020-11-06 14:15

Anna Flaga stworzyła nowy projekt artystyczny pod nazwą „Naznaczeni”, który zaprezentuje już w najbliższą niedzielę, 15 listopada na terenie Parku Cegielnia. Wydarzenie zaplanowano w godzinach od 12:00 do 17:00 i będzie można je śledzić na żywo na profilu Anny Flagi na Facebooku.

Kilka słów o projekcie

Projekt „Naznaczeni” jest oparty na działaniach artystycznych, a jego głównym celem jest zrealizowanie wystawy sztuki.

Inspiracją projektu, w tym wystawy, są aktualne wydarzenia związane z pandemią wirusa – jej wpływ na życie codzienne ludzi i ich zachowania, ale przede wszystkim ograniczenia, jakie ze sobą niesie. Jest osobistym manifestem obecności i współczucia, komentarzem świadka wydarzeń – mówi Anna Flaga.

Tytuł wystawy odwołuje się w sposób bezpośredni do aktualnej sytuacji epidemicznej i stanowi artystyczny komentarz i credo zamkniętych w przestrzeni swoich mieszkań ludzi, ludzi marzących o wolności – dodaje artystka.

Tematem obrazów stała się symboliczna postać ludzka opisująca zachowania w czasie epidemii i zagrożenia. Na wystawę składają się obrazy na tkaninie o wymiarach 4 × 1 m, które zostaną zawieszone na sześciometrowych masztach i umieszczone na terenie Parku Cegielnia w Żorach.

Akcja jest kontynuacją projektu stypendialnego żorskiej artystki pn. „Flagi pani Flagi”, nawiązującego do idei wolności niosącej pozytywną energię, który został zrealizowany w 2019 roku oraz „Flagi nadziei” zaprezentowanej przed budynkiem Muzeum Miejskiego w Żorach 2 maja br.

Projekt „Naznaczeni” jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków oddziału w Krakowie, Muzeum Śląskiego w Katowicach,  Waldemara Sochy - Prezydenta Miasta Żory i Muzeum Miejskiego w Żorach we współpracy ze stowarzyszeniem artystycznym „E-artis”.

Więcej informacji o projekcie oraz relacja z wystawy dostępne na profilu Facebook Anny Flagi.

Żorska artystka Anna Flaga zaprasza na happening "Naznaczeni"

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.