Wiadomości z Żor

Żorska artystka Anna Flaga zaprasza na happening "Naznaczeni"

  • Dodano: 2020-11-06 12:45, aktualizacja: 2020-11-06 14:15

Anna Flaga stworzyła nowy projekt artystyczny pod nazwą „Naznaczeni”, który zaprezentuje już w najbliższą niedzielę, 15 listopada na terenie Parku Cegielnia. Wydarzenie zaplanowano w godzinach od 12:00 do 17:00 i będzie można je śledzić na żywo na profilu Anny Flagi na Facebooku.

Kilka słów o projekcie

Projekt „Naznaczeni” jest oparty na działaniach artystycznych, a jego głównym celem jest zrealizowanie wystawy sztuki.

Inspiracją projektu, w tym wystawy, są aktualne wydarzenia związane z pandemią wirusa – jej wpływ na życie codzienne ludzi i ich zachowania, ale przede wszystkim ograniczenia, jakie ze sobą niesie. Jest osobistym manifestem obecności i współczucia, komentarzem świadka wydarzeń – mówi Anna Flaga.

Tytuł wystawy odwołuje się w sposób bezpośredni do aktualnej sytuacji epidemicznej i stanowi artystyczny komentarz i credo zamkniętych w przestrzeni swoich mieszkań ludzi, ludzi marzących o wolności – dodaje artystka.

Tematem obrazów stała się symboliczna postać ludzka opisująca zachowania w czasie epidemii i zagrożenia. Na wystawę składają się obrazy na tkaninie o wymiarach 4 × 1 m, które zostaną zawieszone na sześciometrowych masztach i umieszczone na terenie Parku Cegielnia w Żorach.

Akcja jest kontynuacją projektu stypendialnego żorskiej artystki pn. „Flagi pani Flagi”, nawiązującego do idei wolności niosącej pozytywną energię, który został zrealizowany w 2019 roku oraz „Flagi nadziei” zaprezentowanej przed budynkiem Muzeum Miejskiego w Żorach 2 maja br.

Projekt „Naznaczeni” jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków oddziału w Krakowie, Muzeum Śląskiego w Katowicach,  Waldemara Sochy - Prezydenta Miasta Żory i Muzeum Miejskiego w Żorach we współpracy ze stowarzyszeniem artystycznym „E-artis”.

Więcej informacji o projekcie oraz relacja z wystawy dostępne na profilu Facebook Anny Flagi.

Żorska artystka Anna Flaga zaprasza na happening "Naznaczeni"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również