Wiadomości z Żor

Kredyt konsolidacyjny pozabankowy - porównanie ofert firm pozabankowych

  • Dodano: 2019-08-22 14:45

Bardzo często zdarza się, że biorąc coraz więcej chwilówek, wpadamy w błędne koło. Nie jesteśmy w stanie spłacać zaległych zobowiązań, a o kredycie konsolidacyjnym w banku możemy zapomnieć, gdyż nie mamy zdolności kredytowej. Z pomocą przychodzą nam firmy oferujące kredyt konsolidacyjny pozabankowy. Na czym polega tego typu pomoc finansowa i jak znaleźć najlepszą? Sprawdź porównanie ofert i ranking na 2019 rok.

Kredyt konsolidacyjny  umożliwia połączenie kilku zobowiązań w jedną. Dzięki temu nie tylko pozbywamy się konieczności płacenia paru rat jednocześnie, ale również możemy wydłużyć okres kredytowania, dzięki czemu miesięczna rata będzie o wiele niższa niż wcześniej. Pozwala to poprawić płynność finansową, a także jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują nagłej gotówki na pokrycie wydatków na rzecz leczenia, remontu, czy też zakupu pilnych artykułów.

Komu udzielany jest kredyt konsolidacyjny pozabankowy?

Kredyt konsolidacyjny w firmach pożyczkowych możemy pozyskać bez zbędnych problemów, a dużą szansę na otrzymanie takiej pomocy ma niemalże każda osoba dorosła. Głównym warunkiem, który musimy spełnić, jest uzyskanie pełnoletności. Oprócz tego konieczne jest posiadanie obywatelstwa polskiego i stałego adresu zameldowania. Niezbędny będzie również ważny dowód osobisty.

Jak wiadomo, w przypadku starania się o kredyt w banku, nie sposób ominąć weryfikacji naszej wiarygodności. W tym celu sprawdza się naszą zdolność kredytową, historię kredytowania w BIK i rejestr KRD. Często banki biorą pod lupę również bazę BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).

Szukasz taniej konsolidacji? Przejrzyj ranking kredytów konsolidacyjnych przez internet 2019

Oznacza to, że jeśli od jakiegoś czasu nie spłacamy w terminie zaciągniętych chwilówek lub mamy długi i zostaliśmy wpisani na listę dłużników, może pożegnać się z możliwością wzięcia kredytu konsolidacyjnego w bankach. Firmy pożyczkowe nie sprawdzają powyższych rejestrów, dzięki czemu na taki rodzaj pomocy mogą liczyć nawet osoby zadłużone, a także osoby z komornikiem.

Kredyt konsolidacyjny z parabanku - korzyści

Kredyt konsolidacyjny pozabankowy jest świetnym rozwiązaniem na wyjście ze spirali zadłużenia. Dzięki niemu możemy spłacać mniejszą miesięczną ratę, dzięki czemu oszczędzamy sporo środków pieniężnych. Sprawdź, jakie są pozostałe korzyści konsolidacji.

Dłuższy okres kredytowania - dzięki temu rata jest mniejsza.

Dogodne warunki - parabanki w odpowiedzi na oczekiwania klientów proponują dogodne warunki umowy kredytowej. Ważne jest również, że im większą mamy zdolność finansową, tym łatwiej będzie nam negocjować z firmą pożyczkową. Nowi klienci zyskują również częstsze rabaty.

Mniejsza ilość formalności - Parabanki nie sprawdzają bazy BIK i KRD, z czym mamy do czynienia w przypadku instytucji bankowych.

Kredyt konsolidacyjny - wymagane dokumenty

Aby wnioskować o kredyt konsolidacyjny w parabanku niezbędne będzie potwierdzenie naszej tożsamości. Możemy zrobić to za pomocą dowodu osobistego w placówce stacjonarnej. Często firmy pożyczkowe akceptują również paszport. Wniosek możemy złożyć osobiście lub online na stronie internetowej, co dzięki wygodzie jest coraz częściej wybieranym sposobem przez klientów. W przypadku wnioskowania przez internet, swoje dane osobiste potwierdzamy poprzez wykonanie przelewu na symboliczną kwotę lub łącząc się z bankowością elektroniczną przez specjalnie dedykowaną aplikacją mobilną.

Niezbędne będzie także udokumentowanie otrzymywania stałych dochodów. Możemy okazać zaświadczenie przygotowane przez pracodawcę lub oświadczenie o rencie/emeryturze. Często możemy się spotkać z akceptacją przez parabanki wyciągów z konta bankowego lub potwierdzeń przelewów wynagrodzeń z kilku poprzednich miesięcy.

Aby skonsolidować kilka chwilówek, niezbędne będzie przedłożenie umów i dokumentów świadczących o wysokości pozostałych zobowiązań do spłaty oraz harmonogramów spłat. Jeśli nie mamy ich w domu, kopie możemy pozyskać z firm, w których zaciągaliśmy pożyczki.

Konsolidacja chwilówek - jakie źródła dochodu akceptują parabanki?

Firmy pożyczkowe w przypadku konsolidacji akceptują nie tylko umowy o pracę czy też oświadczenia od pracodawców lub zaświadczenia o rencie, czy emeryturze. Możliwe jest także wzięcie konsolidacji na:

- dodatki socjalne (nawet 500+),

- alimenty,

- stypendia,

- dochody z najmu lokalu.

Kredyt konsolidacyjny pozabankowy - ranking 2019

1. RAPIDA MONEY

- Kwota: do 25 tys. zł

- Okres spłaty: do 4 lat

- RRSO: 62,41%

- Wniosek: online lub osobiście

- Dla zadłużonych - TAK

2. PROFI CREDIT

- Kwota: do 25 tys. Zł

- Okres spłaty: do 3 lat

- Wniosek: osobiście lub online

- RRSO: 89,93%

- Dla zadłużonych - TAK

3. HAPI POŻYCZKI

- Kwota: do 15 tys. zł

- Okres spłaty: do 3 lat

- Wniosek: online

- RRSO: 78,35%

- Bez zaświadczeń o dochodach

4. SKOK

- Kwota: do 200 tys. zł.

- Dla zadłużonych - TAK

- Zabezpieczenie: nieruchomość

- Brak opłaty wstępnej

5. WONGA

- Kwota: do 20 tys. zł

- Okres spłaty: do 5 lat

- Wniosek: online

- RRSO: 84,90%

- Gotówka na dowolny cel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.