Wiadomości z Żor

Kompletujemy strój na motocykl szosowo-turystyczny. Co powinien zawierać?

  • Dodano: 2023-10-10 12:45

Posiadacze motocykla szosowo-turystycznego często wybierają ten rodzaj jednośladu po to, by komfortowo przemierzać świat w czasie krótszych lub dłuższych podróży. W trakcie takich wycieczek bardzo duże znaczenie ma odpowiedni strój, jego wygoda, ale także bezpieczeństwo. Kombinezon motocyklowy turystyczny musi być komfortowy i wytrzymały. Powinien również dobrze radzić sobie w każdych warunkach. Jaki strój motocyklowy wybrać na motocykl turystyczny? Podpowiadamy!

Jaki wybrać strój na motocykl szosowo-turystyczny?
 

Skórzany kombinezon motocyklowy dobry do jazdy sportowej niekoniecznie sprawdzi się w trasie na motocyklu turystycznym. Dużo lepiej jest zainwestować w dobry kombinezon motocyklowy turystyczny. Zwykle taki strój składa się z dwóch elementów – kurtki i spodni uszytych z wytrzymałych materiałów.

Odzież zapewnia swobodę ruchów i bezpieczeństwo. Tekstylny strój na motocykl szosowo-turystyczny zawiera zazwyczaj podpinkę z membraną chroniącą przed deszczem oraz drugą, ocieplającą, która ogrzewa w zimniejsze dni.

Ubranie zazwyczaj ma też rozpinane kanały wentylacyjne zapewniające przepływ powietrza i odprowadzanie wilgoci. Dzięki tym rozwiązaniom tekstylny kombinezon motocyklowy turystyczny sprawdzi się idealnie w każdych warunkach, nawet podczas długiej wyprawy. Ważnym elementem odzieży motocyklowej na dłuższych trasach są również odblaski zapewniające widoczność na drodze w czasie gorszych warunków oraz certyfikowane ochraniacze.

Kask na motocykl turystyczny – na co zwrócić uwagę?
 

Wybierając strój na motocykl szosowo-turystyczny, musisz zdecydować się także na odpowiedni kask. Na dłuższych trasach sprawdzą się kaski integralne lub szczękowe, które zapewniają bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Zwróć uwagę na wagę kasku – produkt z elementami poliwęglanowymi lub wykonanymi z włókna szklanego będzie lżejszy, dzięki czemu odciąży głowę i szyję w długiej trasie.

Ważnym elementem dobrego kasku są także: wentylacja, blenda przeciwsłoneczna, powierzchnia wizjera odbijająca promienie UV, pinlock. W podróży sprawdzi się kask umożliwiający podpięcie interkomu, który zapewni stały kontakt z towarzyszami podróży. Szeroką bazę wiedzy o kaskach i strojach na motocykl szosowo-turystyczny znajdziesz na stronie dobresklepymotocyklowe.pl.

Ochrona dłoni i stóp – jakie rękawice i buty wybrać w podróż?

Uzupełnieniem kombinezonu motocyklowego turystycznego będą odpowiednie rękawice i buty. Przy zakupie tych akcesoriów zwróć uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo. Dobre rękawice powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, np. ze skóry, i posiadać protektory kostek lub całych palców.

Powinny także dobrze dopasowywać się do dłoni, zapewniając przy tym odpowiedni zakres ruchów. Bardzo ważne są też buty motocyklowe. Powinny sięgać za kostkę i dobrze usztywniać stopy. Nie mogą utrudniać zginania stóp, operowania dźwignią zmiany biegów czy hamulcem. Poza funkcjonalnością, buty i rękawice motocyklowe muszą też wyróżniać się wygodą – w końcu w czasie podróży nosi się je przez wiele godzin.

Niezbędne wyposażenie na wycieczkę motocyklową – o czym jeszcze pomyśleć?
 

Strój na motocykl szosowo-turystyczny to nie wszystko – wybierając się na wycieczkę motocyklową, musisz pamiętać także o innych akcesoriach niezbędnych w trasie. Nie zapomnij o podstawowych narzędziach, takich jak klucze czy prosty zestaw naprawczy.

Warto na wyposażeniu motocykla mieć także: zapasowe bezpieczniki i żarówki, trytytki, taśmę naprawczą, smar do łańcucha, oraz oczywiście apteczkę motocyklową. Dzięki takiemu ekwipunkowi i odpowiedniemu strojowi motocyklowemu jest się gotowym na niemal każdą sytuację, która może przytrafić się w podróży!

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.