Wiadomości z Żor

Co zrobić, gdy jest się podejrzanym w sprawie karnej?

  • Dodano: 2022-02-22 12:30

Prawo karne to zbiór przepisów, które opisują czyny niedozwolone oraz środki karne grożące za ich złamanie. Bycie oskarżonym w sprawach karnych to bez wątpienia bardzo stresująca sytuacja, szczególnie jeżeli przestępstwo popełniło się nieumyślnie, często nawet bez świadomości. Jak wiadomo, nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, dlatego też odpowiedzialność karna dotyczy każdego. Co zrobić, gdy jest się oskarżonym? Sięgnąć po wsparcie dobrego adwokata karnisty, który ma spore doświadczenie we współpracy z różnymi klientami.

Adwokat Katowice sprawy karne

Klienci decydujący się na współpracę z kancelariami prawnymi, powinni wybrać zespół adwokatów, którzy specjalizują się właśnie w prawie karnym. To specjaliści, którzy ukończyli odpowiednią aplikację, co dało im wiedzę, ale też doświadczenie pozwalające na nawiązanie stosunku obrończego z klientami. Polskie prawo szczegółowo mówi o tym, kto może być obrońcą adwokatem. Nawiązanie współpracy z kancelarią może łączyć się z tym, że osoba oskarżona o popełnienie czynu przestępczego tak naprawdę będzie współpracowała z zespołem prawników, którzy wspólnie pracują nad linią obrony, przygotowują pisma procesowe, wspierają swojego klienta w różnych sytuacjach, na przykład podczas czynności przygotowawczych prowadzonych przez policję czy prokuraturę. Te etapy bywają również bardzo stresujące, ponieważ łączą się po prostu z przesłuchiwaniem. Klient przygotowany do spotkania z prokuratorem czy policjantem śledczym będzie czuł się pewniej, bo zostanie pouczony przez adwokata o jego prawach, dzięki czemu łatwiej będzie mu unikać potencjalnych sytuacji, podczas których swoim zachowaniem lub słowami zaszkodzi sobie sam.

Jak wybrać dla siebie adwokata karnistę?

W jaki sposób świadomie wybrać dla siebie adwokata karnistę? Po pierwsze warto sprawdzić opinie o konkretnych kancelariach. Niektóre z nich specjalizują się w pewnych sprawach karnych, a pracujący tam adwokaci mają ogromną wiedzę oraz doświadczenie. Dzięki temu jeszcze skuteczniej bronią swoich klientów. Kolejna ważna sprawa to umówienie się na pierwsze spotkanie w kancelarii, podczas którego będzie można porozmawiać ze swoim potencjalnym obrońcą. Nawiązanie dobrego kontaktu i zaufanie, które poczuje się do konkretnego specjalisty, są naprawdę bardzo istotne. W końcu podejrzany o popełnienie czynu przestępczego będzie musiał opowiedzieć jak najwięcej szczegółów sprawy, które dadzą pełną wiedzę na temat jej przebiegu. Zatajanie czegokolwiek przed swoim adwokatem to jedna z gorszych decyzji, którą można podjąć.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.