Wiadomości z Żor

Ślubowanie klas mundurowych z "Herberta" na żorskim Rynku

  • Dodano: 2024-04-23 12:30

Coraz większą popularnością wśród młodzieży cieszą się klasy mundurowe. W III LO im. Z. Herberta w Żorach od wielu już lat działają klasy policyjno-prawne, prowadzone w ścisłej współpracy z Miejską Komendą Policji. Kilka lat temu dołączyły do nich klasy strażackie prowadzone wraz z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną, a od trzech lat także klasy wojskowe, w których zajęcia prowadzą żołnierze Jednostki Specjalnej AGAT.

Ślubowanie klas mundurowych w Żorach

Od tego roku szkolnego klasy wojskowe działają pod patronatem MON jako oddziały przygotowania wojskowego. W takich oddziałach ceremoniał wojskowy wymaga złożenia ślubowania na sztandar – uroczystość odbędzie się w naszym mieście po raz pierwszy, a weźmie w niej udział także klasa OPW z Zespołu Szkół Społecznych w Żorach.

Uroczyste ślubowanie połączone z defiladą mundurową odbędzie się 13 maja od godz. 11:00. na żorskim Rynku, gdzie odbędzie się również piknik mundurowy. Imprezę objął patronatem Prezydent Miasta Żory, a swój udział zapowiedziały jednostki Policji, Wojska (Wojska Obrony Terytorialnej, WCR oraz jednostka patronacka III LO im. Herberta - 18 bielski batalion powietrznodesantowy), Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Atrakcji na żorskim rynku nie zabraknie – oprócz tradycyjnej wojskowej grochówki oraz pokazów służb mundurowych zaprezentują się Orkiestra Wojskowa z Bytomia oraz współpracujące ze szkołą żorskie mażoretki.

Organizatorzy: III LO im. Zbigniewa Herberta w Żorach oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji serdecznie zapraszają rodziny uczniów, przyjaciół i sympatyków szkoły, a także wszystkie osoby zainteresowane służbami mundurowymi.

Ślubowanie klas mundurowych z "Herberta" na żorskim Rynku / fot. UM Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również