Wiadomości z Żor

Żory: Weź udział w akcji sprzątania Gichty z okazji Dnia Ziemi!

 • Dodano: 2024-04-23 12:15

Światowy Dzień Ziem ma na celu uświadomienie społeczeństwu jak kruchy jest nasz ekosystem i co możemy zrobić dla naszej planety! Z tej okazji Urząd Miasta Żory zaprasza wszystkich chętnych do udziału w sprzątaniu „Gichty” - jednego z ulubionych miejsc żorzan oraz mieszkańców całego regionu, tłumnie odwiedzane przez biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów.

Posprzątaj las w Żorach

Akcja sprzątania lasu odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia. Początek o godzinie 10:00. Zbiórka przy wejściu na teren Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Park Piaskownia” w Żorach. Podczas akcji będą odbywały się konkursy ekologiczne z nagrodami. Miasto Żory zapewnia uczestnikom worki na śmieci oraz rękawice i pamiątkowe podziękowania.

Informacje dla uczestników:

 • ubranie: ubierz się adekwatnie do warunków pogodowych, weź kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy i nakrycie głowy. Najlepiej sprawdzą się zakryte buty lub kalosze,
   
 • prowiant: jeśli potrzebujesz, na trasę weź ze sobą wodę i coś do przegryzienia.
   
 • przydatne mogą być chwytaki do śmieci: ułatwiają sprzątanie, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych i zarośniętych. Do kupienia w sklepach ogrodniczych lub online.
   
 • Zabezpiecz się przed kleszczami, stosując środki przeciw kleszczom oraz zakładając długie spodnie i bluzę z długim rękawem.

Na zakończenie organizatorzy zaproszą wszystkich aktywnych uczestników na ognisko z kiełbaskami w Parku Piaskownia, które rozpocznie się około godz. 12:30. Akcja organizowana jest przez Urząd Miasta Żory we współpracy z Nadleśnictwem Rybnik oraz Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych.  

Telefon kontaktowy w trakcie akcji: 795-449-508.

Żory: Weź udział w akcji sprzątania Gichty z okazji Dnia Ziemi! / fot. UM Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również