Wiadomości z Żor

Zuzanna Wyppich Mistrzynią Polski Juniorów

• Dodano: 2019-02-27 07:45, aktualizacja: 2019-02-27 11:20

Zuzanna Wyppich reprezentująca Klub Sportowy „Czwórka” Żory została Mistrzynią Polski  Juniorów w biegu na 200 metrów.

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory pokazują swoją formę i niesamowity talent. Niedawno pisaliśmy o ich sukcesach na Mistrzostwach Śląska - Młodzi żorscy lekkoatleci zdobyli osiem medali!

Żorscy lekkoatleci z dobrej strony pokazali się także na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w dniach 8-10 lutego w Toruniu. Bardzo dobry występ zanotowała  Martyna Ziebura, która  zajęła V miejsce w biegu juniorek na 400m poprawiając swój rekord życiowy. Na tym samym dystansie Marta Kałmuk zakończyła Mistrzostwa na półfinale. Swoje „życiówki” poprawili również Michał Wróbel i Cyprian Brilla, którzy startowali w biegach na 300m  juniorów młodszych. W konkursie skoku w dal Kacper Ucherek w serii eliminacyjnej poprawił swój rekord życiowy ( 6,14m).

Zuzanna Wyppich została Mistrzynią Polski  Juniorów w biegu na 200 metrów.

Największy sukces osiągnęła Zuzanna Wyppich, która już w biegach eliminacyjnych ustanowiła rekord życiowy i uzyskała najlepszy wynik. Bieg finałowy był potwierdzeniem rewelacyjnych umiejętności oraz formy piętnastolatki z Żor, w którym ponownie poprawiła „życiówkę” 25,28s i została Mistrzynią Polski Juniorek młodszych w biegu na 200m.

Gratulujemy i Życzymy dalszych sukcesów!