Wiadomości z Żor

Zuchwała kradzież i szybkie działanie mundurowych

  • Dodano: 2022-02-15 07:45, aktualizacja: 2022-02-15 08:15

Do zdarzenia doszło w piątek na ulicy Modrzewiowej. Nieznany sprawca pchnął kobietę na ziemię, a następnie zabrał torebkę z całą zawartością. Dzięki intensywnym poszukiwaniom żorskich kryminalnych sprawca został zatrzymany jeszcze w tym samym dniu.

Zamaskowany mężczyzna zaatakował kobietę i ukradł jej torebkę

W dniu 11 lutego przed godziną 6:00 na ul. Modrzewiowej zamaskowany mężczyzna podbiegł do kobiety i wyrwał jej torebkę, w wyniku czego poszkodowana upadła na ziemię. Od razu po zgłoszeniu mundurowi zaczęli typowania i poszukiwania sprawcy. Po kilku godzinach natrafili na trop, który zaprowadził ich wprost do 40-latka, który niezwłocznie został zatrzymany.

To nie pierwszy raz kiedy mężczyzna ten wszedł w konflikt z prawem. Po przesłuchaniu mężczyzna przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.

Sprawca zuchwałej kradzieży zatrzymany

Prokurator zadecydował o wyznaczeniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Sprawca zuchwałej kradzieży dobrowolnie poddał się karze w wymiarze 1 roku i 1 miesiąca pozbawienia wolności oraz został zobowiązany do naprawienia strat poniesionych przez pokrzywdzoną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również