Wiadomości z Żor

Żory wyróżnione w konkursie Medialne Perły Samorządu 2020

  • Dodano: 2020-10-14 08:45, aktualizacja: 2020-10-14 09:04

Gmina Miejska Żory znalazła się w zaszczytnym gronie wyróżnionych w rankingu Medialne Perły Samorządu. Konkurs organizowany był przez „Dziennik Gazeta Prawna” oraz miasto Gdynia.

Konkurs Medialna Perła samorządu adresowany był do departamentów, które w urzędach zajmują się: promocją, PR, komunikacją społeczną oraz kreowaniem polityki wizerunkowej swojego samorządu. W Żorach, za działania informacyjne oraz komunikację z mieszkańcami odpowiada Biuro Promocji, Kultury i Sportu, którym kieruje Adrian Lubszczyk. Mieszkańcy od lat mogą zaczerpnąć informacji z bezpłatnego biuletynu „Kurier Żorski”, jednak w dobie Internetu niezastąpionym źródłem wiedzy o mieście stały się media elektroniczne. To właśnie w tej kategorii jury postanowiło docenić Żory, przede wszystkim za „profilowanie internetowego przekazu za pośrednictwem strony www.zorskieinwestycje.pl”.

Głównym internetowym środkiem przekazu w naszym mieście jest oficjalna strona Urzędu Miasta, znajdująca się po adresem www.zory.pl. Można na niej znaleźć wszystkie aktualne wiadomości na temat tego, co dzieje się w naszym mieście. Natomiast na stronie www.zorskieinwestycje.pl zostały zebrane najważniejsze żorskie inwestycje. W przejrzystej formie opisano na niej inwestycje realizowane w ostatnich latach oraz te trwające i dopiero planowane.

Uzupełnienie stanowi profil Miasto Żory na portalu Facebook, który służy do przekazywania mieszkańcom najważniejszych informacji o bieżących wydarzeniach, a ponadto umożliwia prowadzenie dialogu z mieszkańcami. Rolą miejskiego konta na Instagramie jest natomiast zainteresowanie ludzi miastem, jego atrakcjami, pięknymi zakątkami oraz imprezami miejskimi.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Kapituła Rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy „Dziennika Gazety Prawnej”.

Żory wyróżnione w konkursie Medialne Perły Samorządu 2020

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również