Wiadomości z Żor

Żory: Jak aktywnie można spędzić czas w mieście?

  • Dodano: 2021-08-10 09:45, aktualizacja: 2021-08-11 10:19

Wakacje to idealny moment na spędzanie aktywnie czasu i poświęcanie go na ruch, a nawet zmianę trybu życia. Dodatkowo to sezon na rowery, rolki, deskorolki czy sporty wodne. Nie zawsze jednak dzieci czy młodzież spędzają letni czas na świeżym powietrzu.
 
W obecnych czasach ciężko oderwać dziecko od telefonu i zachęcić je do wysiłku. Dlatego też przeróżne parki czy ścieżki rowerowe pomogą urozmaicić ten czas. Jakie alternatywy dla siłowni czy treningów mogą znaleźć mieszkańcy Żor w mieście? 
 

Wielofunkcyjny obiekt - Park Cegielnia
 

To z pewnością miejsce, które oferuje ogrom atrakcji oraz sportowych miejsc. W parku znajdziemy:
 

  • Miasteczko Ruchu Drogowego - to miejsce pozwoli nie tylko na nieco ruchu, ale również naukę jazdy na rowerze czy zapoznanie się z zasadami i przepisami ruchu drogowego w terenie. Każdy, kto przygotowuje się do egzaminu na kartę rowerową lub egzaminu z prawa jazdy, powinien odwiedzić to miejsce. Obiekt wyposażony jest we wszystkie niezbędne elementy, które odzwierciedlać mają prawdziwy ruch uliczny. W skład obiektu wchodzą znaki drogowe, sygnalizacje świetlne, skrzyżowania czy pasy na drodze. 


 

  • Skate Park - obiekt, którego brakuje w wielu miastach. Zdecydowanie w parku Cegielnia dla samego Skate Parku pojawiają się miłośnicy jazdy wyczynowej, z pobliskich miast. To miejsce stworzone, dla tych którzy jeżdżą na deskorolkach, rolkach czy rowerach BMX. Miejsce jest cały czas otwarte i dostępne za darmo dla każdego, kto chce skorzystać z parku. Skate Park w Żorach, jest bardzo dobrze wyposażony, co pozwala użytkownikom na coraz lepszą naukę oraz dopracowywanie swoich umiejętności. 
  • Siłownia pod chmurką - jeśli ktoś ma ochotę poćwiczyć na świeżym powietrzu, może wybrać się na otwartą siłownię, która znajduje się w Parku Cegielnia. Obiekt ten jest otwarty i dostępny dla wszystkich. Wyposażony został w wiele profesjonalnych urządzeń, które umożliwią mieszkańcom poprawić swoją kondycję. Z siłowni, korzystać mogą również seniorzy, którzy bez problemu poradzą sobie ze sprzętem. Różne urządzenia pozwolą na zadbanie o kondycję i siłę nóg, rąk czy reszty ciała. A to wszystko pod gołym niebem.

  •  Park linowy - ten obiekt zdecydowanie urozmaici najmłodszym czas na świeżym powietrzu. Poza odrobiną sportu dzieci będą mogły poćwiczyć swoją sprawność oraz umiejętności. Z pewnością zachęci to wiele osób do sportu. Park linowy to obiekt o powierzchni 400 metrów kw. Miejsce przeznaczone zostało dla dzieci w wieku 5-14 lat. W parku znajdują się urządzenia wspinaczkowe, w tym wieża wspinaczkowa, drabinki, rura strażacka, zjeżdżalnie oraz zamek wspinaczkowy.  

Dla rowerzystów
 

Może ścieżki rowerowe nie są żadną nowością, natomiast dla miłośników jazdy rowerowej będą idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Obecnie, miasto skupia się nad poprawą jakości ścieżek, ale również na rozwoju infrastruktury czy budową kolejnych elementów.


 

Sport z widokiem na malownicze obszary
 

W Żorach znajdują się obszary tzw. Krainy Górnej Odry - malowniczego obszaru terenów rolniczych, lasów i wód. To miejsce stworzone wręcz do wypoczynku, ale również aktywnego spędzania czasu. Trening dla całej rodziny, przejażdżka na rowerach czy wspólne bieganie po leśnych dróżkach będzie idealnym sposobem na wykorzystanie tego miejsca i zadbanie o swoje zdrowie. Nie ma większej motywacji do uprawiania sportu niż nieco ruchu w otoczeniu pięknej natury. 
 

Dla miłośników sportów wodnych
 

Idealną alternatywą dla osób, które preferują sport w nieco innym wydaniu, będzie Park Wodny Aquarion w Żorach. To miejsce przeznaczone przede wszystkim do rozrywki, wypoczynku, ale również sportu.  Woda to jedne z najlepszych miejsc na poprawę kondycji czy zdrowia. Kąpielisko jest nowoczesnym obiektem wyposażonym w wiele stref oraz urządzeń. Obiekt przystosowany został dla dzieci i młodzieży, dorosłych jak i osób starszych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Obiekt oferuje nam baseny, zjeżdżalnie, jacuzzi, grotę solną, saunę jak i strefę SPA, salon masażu oraz siłownię Health FIT. Dlatego też Park Aquarion będzie idealnym miejscem na alternatywę dla innych sportów oraz nieco odpoczynku i relaksu po nim. 
 
Sport to zdrowie, powinien być uprawiany z własnych chęci, a nie przymusu czy obowiązku. Nie zawsze musi być monotonny i tym samym nieciekawy dla najmłodszych. Można więc znaleźć wiele ciekawych alternatyw dla aktywnego spędzania czasu. 


W Żorach możemy znaleźć wiele miejsc, obiektów i innych opcji na zastąpienie tradycyjnych form sportu. A wy, w jaki sposób spędzacie aktywnie czas w mieście? Napiszcie w komentarzach.


Źródło: Sara Konopelska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.