Wiadomości z Żor

Znalezione? Nie kradzione! Dwa zgubione portfele w Żorach

  • Dodano: 2021-08-25 07:45, aktualizacja: 2021-08-25 08:03

Nic bardziej mylnego! Choć powszechnie panuje takie przekonanie, to przywłaszczenie cudzej rzeczy jest przestępstwem. Niezbyt często również ci, którzy zgubili portfel, mogą liczyć na uczciwość znalazcy, o czym przekonało się właśnie dwóch mieszkańców Żor.

W miniony weekend do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiło się dwóch mężczyzn, którzy utracili portfel. Pierwszy z nich podczas zakupów na stacji paliw, drugi w drodze z drukarni.

25-latek zgubił portfel, w którym znajdowały się trzy karty bankomatowe, jedna należąca do niego i dwie do jego partnerki, za pomocą których nieuczciwy znalazca dokonał kilku płatności zbliżeniowych.

O wiele więcej stracił, bo aż przeszło 2 tysiące złotych, 47-latek, któremu portfel wypadł najprawdopodobniej z kieszeni spodni. W jego przypadku przestępca ukradł gotówkę i próbował dokonać płatności. Ostatecznie porzucił pusty już portfel.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Jeśli utraciłeś dokumenty lub kartę bankomatową jak najszybciej ZASTRZEŻ JE! Skorzystaj z ogólnopolskiego Systemu Zastrzegania Kart, czy Systemu Zastrzegania Dokumentów. W obu przypadkach możesz to zrobić również telefonicznie +48 828 828 828.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.