Wiadomości z Żor

Zdobądź grant i zmień otoczenie na swoim osiedlu

  • Dodano: 2021-04-29 07:45, aktualizacja: 2021-04-29 07:49

Fundacja Banku Ochrony Środowiska już po raz siódmy organizuje ogólnopolski projekt grantowy pod nazwą „Zielona Ławeczka". Jego celem jest zazielenianie polskich miast, przez pomoc mieszkańcom w stworzeniu dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można usiąść, odpocząć i spotkać się z sąsiadami.

Na stworzenie ogródka można dostać wsparcie o wartości 1950 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 czerwca!

„Zielona Ławeczka” to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Projekt umożliwia przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini-ogrody z ławeczką, tworząc tym samym przestrzeń do spotkań i odpoczynku. Dotychczas w ramach projektu powstało ponad 120 osiedlowych miniogrodów.

Na stworzenie zielonej przestrzeni na osiedlu można dostać grant o maksymalnej wysokości 1200 zł dla projektów bez obiektów mikroretencji lub 1500 zł dla projektów wraz z obiektami mikroretencji. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma grant na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji mini-ogrodów oraz tytułową „Zieloną Ławeczkę” o wartości 450 zł, do ustawienia w odnowionym miejscu. Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem konkursu. Zgłoszenia zespołów do konkursu przyjmowane są do 6 czerwca br. poprzez formularz internetowy.

Wszystkie projekty będą oceniane przez partnerów merytorycznych konkursu z katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.zielonalaweczka.pl.

Zdobądź grant i zmień otoczenie na swoim osiedlu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również