Wiadomości z Żor

Zakończyła się przebudowa ul. Okrężnej

  • Dodano: 2020-12-01 09:45

Przebudowa ul. Okrężnej dobiegła końca! Nowa nawierzchnia, nowe chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe, a także zatoki postojowe są już do dyspozycji mieszkańców.

Ulicę wyremontowano na całej długości, od skrzyżowania z Aleją Zjednoczonej Europy, aż do skrzyżowania z Aleją Armii Krajowej.

Powstały prawie trzy kilometry nowej nawierzchni wraz z ośmioma skrzyżowaniami, w tym nowym rondem, usytuowanym przy skrzyżowaniu z ul. Bankową, które przyczyni się do poprawy przepustowości i upłynni ruch.

W ramach przebudowy wymieniono krawężniki i obrzeża oraz nawierzchnię zjazdów. Ponadto w miejscach, gdzie takie prace nie zostały już wcześniej wykonane, przebudowany został także chodnik.

Mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, że prace objęły także wykonanie nawierzchni z frezu asfaltowego na parkingach przy ogródkach działkowych oraz dodatkowych zatok postojowych wzdłuż chodnika. Nowa nawierzchnia wraz z pozostałą infrastrukturą poprawi nie tylko komfort mieszkańców, ale również bezpieczeństwo.

Miasto Żory otrzymało na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa drogi ul. Okrężnej w Żorach” dofinansowanie w wysokości 2 496 604,68 zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Ponadto 831 826,56 zł pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Całkowita wartość zakończonej inwestycji to 3 328 806,25 zł.

fot. UM

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.