Wiadomości z Żor

Zaciekle bronił łupu, grozi mu do kilkunastu lat więzienia

  • Dodano: 2020-09-30 11:45

Za rozbój i kradzież rozbójniczą odpowie 42-latek, który na terenie Skweru Europejskiego okradł 33-latka. Sprawca był bezwzględny i agresywny. Najpierw pobił pokrzywdzonego, a potem świadka, gdy ten próbował stanąć mu na drodze.

Przedwczoraj 42-latek został zatrzymany, wkrótce usłyszy zarzuty

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Skweru Europejskiego położonego w rejonie osiedla Sikorskiego. Jak ustalili policjanci 42-latek podszedł do siedzącej grupy osób i zainteresował się leżącym obok nich, na ziemi plecakiem. W pewnej chwili wziął go do ręki i zaczął przeszukiwać. Wówczas to 33-letni właściciel, chcąc go powstrzymać został kilkukrotnie uderzony w twarz przez sprawcę.

Pobity został także świadek zdarzenia, gdy próbował odebrać plecak 42-latkowi

Pomimo, że mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia z plecakiem i pieniędzmi policjanci ustalili jego tożsamości, namierzyli i zatrzymali. Przedwczoraj 42-latek wpadł w ich ręce przed południem w rejonie osiedla Sikorskiego. Po spędzonej nocy w policyjnym areszcie zajmą się nim śledczy, którzy przedstawią mężczyźnie zarzuty za rozbój i kradzież rozbójniczą, których dopuścił się w połowie września.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również