Wiadomości z Żor

Z powodu wysokich temperatur, w niektórych żorskich szkołach skrócono lekcje

  • Dodano: 2019-06-12 11:30, aktualizacja: 2019-06-12 12:36

Lato nadciągnęło do nas w tym roku szybciej niż zwykle. Piękna pogoda i słońce dla jednych jest spełnieniem marzeń, innym mocno daje się we znaki. Meteorolodzy prognozują, że temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza będą utrzymywać się przynajmniej do końca tygodnia. Z tego powodu, niektóre placówki oświatowe w Żorach zdecydowały się na skrócenie lekcji.

Upały utrudniają nam wykonywanie codziennych czynności, są również prawdziwym utrapieniem dla uczniów i nauczycieli. Większość szkół nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ilość wody pitnej i klimatyzowanych klas. Z troski o dzieci i młodzież oraz pracowników placówek, niektóre szkoły zadecydowały o skróceniu lekcji. Są wśród nich m.in.: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury, Zespół Szkół nr 5 czy Zespół Szkół Budowlano-Informatycznych.
 


W niektórych szkołach aż do końca tygodnia lekcje będą trwały 30 zamiast 45 minut. Jednak jak zapowiadają pedagodzy, jeżeli temperatura spadnie, lekcje będą odbywały się normalnie.

Z powodu wysokich temperatur, w 4 zespołach szkolno-przedszkolnych, 4 szkołach podstawowych i 6 szkołach ponadgimnazjalnych w Żorach, skrócono lekcje.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.