Wiadomości z Żor

Wystawa Łucji Kowalczyk "ODKRYWANIE”

  • Dodano: 2021-01-05 10:45

Zapraszamy do "Galerii na piętrze" na wystawę malarstwa abstrakcyjnego "Odkrywanie" autorstwa Łucji Kowalczyk. Wystawa potrwa od 11 stycznia do 19 lutego 2021 roku i dostępna będzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im Ottona Sterna w Żorach.

Portret kobiety

Jest uśmiechnięta, włosy lekko kręcone sięgają do ramion. Ubrana w żakiet i bluzkę w paski. Łucja Kowalczyk urodziła się w 1979 r. w Bochni. W roku 1999 r. ukończyła Technikum Ceramiczne w Łysej Górze, a w roku 2005 r. ukończyła Instytut Sztuki na Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, uzyskując dyplom w pracowni malarstwa prof. Jerzego Wrońskiego i adiunkta Adama Molendy. Określa się mianem artystki, kobiety i matki spełniającej swoje marzenia. Jej malarstwo jest abstrakcyjne i inspirowane prostotą koloru oraz pięknem natury.

Malując obrazy, doświadczam odkrywania siebie przez kolor i bliskość natury. Inspirują mnie i wciągają w swoją przestrzeń, kształty, kolory i płaszczyzny które niemal same decydują o swoim położeniu na płótnie, niesione przez intuicję i uczucie.
Doceniam ciszę oraz spacery, podczas których chłonę zapach trawy i lasów. Światło zachodzącego słońca, które swoim ciepłem otula i rozświetla krajobraz jest dla mnie źródłem nieustannego natchnienia. Dzięki temu przenoszę się w świat marzeń i baśni. To wszystko przybliża mnie do poznania Stwórcy, a potrzeba rozwoju i dzielenia się swoją twórczością jest nieodłączną częścią mojego życia.
Maluję obrazy w mojej domowej pracowni. Otoczona ciepłem i spokojem oddaję się tworzeniu. Kiedy maluję, przenoszę się w swój świat. Znikam dla innych – te chwile należą tylko do mnie. Oddaję i przekazuję wszystko to, co mam w sobie najlepszego, tworzę kierując się intuicją i sercem.

INSTAGRAM @lucjakowalczyk

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również