Wiadomości z Żor

Wsiadł za kółko mając 4 promile alkoholu. Prawo jazdy utracił już miesiąc wcześniej

  • Dodano: 2021-08-11 09:45

Blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał sprawca kolizji, do której doszło w poniedziałek 9 sierpnia w rejonie skrzyżowania DK81 z ulicą Zamkową. Pijany kierowca nie ustąpił pierwszeństwa innemu i doprowadził do zderzenia z jego pojazdem. Jak się okazało, miesiąc wcześniej 37-latkowi zatrzymano prawo jazdy za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek 9 sierpnia przed godziną 15.00 policjanci interweniowali w rejonie skrzyżowania DK81 z ulicą Zamkową. Jak ustalili, kierowca hondy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mazdą i doprowadził do kolizji z jego pojazdem.

37-latek miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał prawie 4 promile alkoholu! Dalsza kontrola natomiast, że na początku czerwca tego roku policjanci zatrzymali jego prawo jazdy w podobnych okolicznościach.

Choć tym razem skończyło się na szkodach materialnych nie trudno sobie wyobrazić, do jakiej tragedii mógł doprowadzić 37-latek. Dlatego też policjanci apelują – niech to zdarzenie będzie dla wszystkich przestrogą. Przypominają też po raz kolejny, że jeśli spożywałeś wcześniej alkohol – trzymaj się z dala od kierownicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również