Wiadomości z Żor

Wypadki na żorskich drogach – zachowajcie rozsądek za kierownicą

  • Dodano: 2021-08-09 10:45

Tylko w ostatnich dniach na żorskich drogach doszło do kilku wypadków drogowych, w których ucierpieli piesi i zmotoryzowani. Policjanci badają szczegółowe okoliczności tych zdarzeń, ale przede wszystkim apelują o rozwagę za kierownicą.

Wiadomości Żory: Kierowcy zapominają wciąż o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze

W minioną sobotę na Alei Zjednoczonej Europy 27-latek z Jastrzębia-Zdroju najechał na tył motocykla, którym kierował 22-letni rybniczanin. Kierowca jednośladu w tym czasie zatrzymał się na lewym pasie, przed przejściem dla pieszych, przez które przechodziła kobieta. W wyniku odniesionych obrażeń 22-latek został przewieziony do szpitala.

Do szpitala z obrażeniami ciała, dzień wcześniej trafił również 31-letni kierowca z Żor, gdyż inny kierowca, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił mu pierwszeństwa w rejonie skrzyżowania Alei Armii Krajowej z ulicą Giedroycia. Kiedy pojazd 31-letniego sprawcy uderzył w samochód poszkodowanego ten zjechał na przeciwległy pas i znalazł się w przydrożnym rowie.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było z kolei najprawdopodobniej przyczyną wypadku, do którego doszło na żorskim odcinku autostrady A1. Tam 38-letni kierowca pochodzący z powiatu bocheńskiego utracił panowanie nad kierownicą i uderzył w inny pojazd, którym kierował 42-latek z Dąbrowy Tarnowskiej. Drugi z nich trafił do szpitala.

W wyniku wypadku na drodze ucierpiała też 51-letnia piesza z Żor, którą na oznakowanym przejściu dla pieszych, przy Alei Zjednoczonej Europy potrąciła 23-letnia kierująca peugeotem. 23-latka pomimo, że ciążył na niej obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pieszej znajdującej się w tym czasie na pasach zlekceważyła go i doprowadziła do niebezpiecznego zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą – bądźcie ostrożni i szanujcie się wzajemnie na drodze!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.