Wiadomości z Żor

Kierowco! Trzymaj się prawego pasa

  • Dodano: 2021-07-15 08:15, aktualizacja: 2021-07-15 08:29

Tamowanie i utrudnianie ruchu przez kierowców poruszających się lewym pasem pomimo tego, że prawy pas jest wolny może ich kosztować od 20 do 500 złotych i 2 punkty karne. Niestety pomimo obowiązującego w naszym kraju ruchu prawostronnego nie rzadko można na drodze dostrzec pojazdy poruszające się w nieprawidłowy sposób.

Kierowco pamiętaj, że masz obowiązek trzymać się prawego pasa!

Na drogach panuje wzmożony ruch wakacyjny, wielu z nas z pewnością wyjedzie choć na krótki wypoczynek za miasto.

Pamiętajmy, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich oraz o szacunek i kulturę na drodze

Jak wskazują policyjne statystyki niestety kierowcy często spieszą się i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego co prowadzi do niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych, a także wpływa na pogorszenie płynności ruchu. Jednym z wykroczeń, które z pewnością utrudnia i tamuje ruch jest jazda lewym pasem podczas, gdy prawy pozostaje wolny.

Policjanci przypominają, że lewy pas służy do wykonywania manewru wyprzedzania i omijania, a kierowcy zobowiązani są poruszać się prawym pasem, jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. W innym przypadku mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej za wykroczenie i zapłacić mandat oraz otrzymać 2 punkty karne.

Zachęcamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, poświęcony zasadzie „Trzymaj się prawego pasa”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również