Wiadomości z Żor

Turysta w Żorach – co ciekawego może zobaczyć?

  • Dodano: 2021-08-11 09:00

W Polsce mamy wiele pięknym miejsc, które można odwiedzić podczas wakacji. Ale zazwyczaj większość z nas kieruje się w stronę większych miast takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Na Śląsku znajdziemy wiele ciekawych obiektów, które można odwiedzić i skorzystać z tego co mają w ofercie. Jeśli więc ktoś wybiera się do Żor, to jakie ciekawe atrakcje i miejsca może odwiedzić? Podpowiadamy!

Miasto Żory

Miasto położone w południowej części województwa śląskiego, niedaleko granicy z Czechami i Słowacją. Mieszkańcy miasta, mogą cieszyć się z możliwości szybkich podróży, gdyż z Żor do pobliskich miast jest całkiem blisko. W mieście można znaleźć wiele urokliwych miejsc, nie tylko pełnych atrakcji, ale również odpoczynku i kontaktu z naturą. 

Obiekty Turystyczne

Co ciekawego, może znaleźć turysta na terenie Żor? Jest wiele miejsc, dla których warto odwiedzić to miasto. Jeśli ktoś ma ochotę na nieco rozrywki może wybrać się do kilku obiektów:

  • Park wodny Aquarion - to nowoczesny, wodny obiekt, który otwarty jest dla dzieci, dorosłych jak i starszych osób. Park oferuje wiele atrakcji i elementów wodnych jak np. sauna, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa czy tzw. bicze wodne. Oprócz samego basenu można skorzystać z sauny, groty solnej, SPA, ale również z salonu z masażem i z siłowni Health FIT.

  • Amerykański Park Rozrywki Twinpigs - popularny żorski park w stylu westernowym, który oferuje 8 stref tematycznych oraz ponad 50 atrakcji. Podczas zwiedzania parku można udać się do strefy rock'n'roll, Las Vegas, Meksyk, ale również skorzystać z natury, udać się do "mini zoo" oraz poczuć klimat prawdziwego dzikiego zachodu. W czasie przerwy można cieszyć się tematyczną kuchnią w barach i restauracjach na terenie Parku. To miejsce pełne zabawy, które przeniesie każdego w miejsce niczym z filmu. 

  • Muzeum Ognia - o tym obiekcie, pisaliśmy niedawno. Jest to idealne miejsce do nauki poprzez zabawę. Z oferty miejsca mogą skorzystać rodziny, szkoły oraz firmy. Muzeum oferuje ogrom doświadczeń, nauki o żywiole oraz warsztatów. Już sam wygląd budynku przypomina kolorem jak i kształtem płomienie ognia. Więcej informacji na temat tego obiektu można przeczytać w jednym z poprzednich artykułów.

  • Park linowy w parku Cegielnia - miejsce o powierzchni 400 metrów kw. przeznaczone dla dzieci jak i młodzieży. Park linowy to kreatywny pomysł na zachęcenie dzieci do ruchu i ćwiczeń. Poprzez zabawę, ćwiczą nie tylko sprawność fizyczną, ale również umysłową. W ofercie parku znajdziemy wiele elementów i urządzeń wspinaczkowych takich jak wieża, zjeżdżalnie, drabinki czy zamek wspinaczkowy.

  • Scena na Starówce - miejsce w Żorach, w którym odbywają się liczne koncerty, przedstawienia, teatrzyki a przede wszystkim seanse filmowe. Obiekt głównie pełni rolę kina, gdzie prezentowane są różnorodne produkcje, te większe jak i te mniejsze. Każdy więc znajdzie coś dla siebie, niekoniecznie w kinie a na Starówce.

Nieco sportu

Poza atrakcjami turystycznymi, w Żorach można skorzystać z atrakcji sportowych. W mieście jest kilka obiektów, które pomogą urozmaicić czas na ruch. 

Dla miłośników rolek, deskorolek i rowerów BMX miasto oferuje Skate Park, przy ul. Folwareckiej w Parku Cegielnia. Jest to miejsce dostępne dla wszystkich oraz bardzo dobrze wyposażone. W parku można skorzystać z wielu atrakcji, takich jak np. różne rampy, urządzenia wielofunkcyjne przeznaczone dla rolek, rowerów i deskorolek. Obiekt jest cały czas otwarty i darmowy.

Jeśli ktoś ma ochotę skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu, może udać się na siłownie w parku Cegielnia przy ul. Folwareckiej i na os. Sikorskiego. Dla bezpieczeństwa użytkowników teren jest cały czas monitorowany. Znajduje się tam wiele urządzeń, które umożliwiają wykonanie podstawowych ćwiczeń dla amatorów oraz bardziej profesjonalnych treningów dla zaawansowanych.

Dla rowerzystów znajdzie się wiele ścieżek rowerowych, które w obecnym czasie są budowane lub naprawiane i przystosowywane do lepszej jazdy. Miasto chce zapewnić lepszy komfort i bezpieczeństwo rowerzystom, zajmując się rozwojem infrastruktury oraz punktami odpoczynkowymi przy ścieżkach. Dodatkowo obszary te są pełne pięknych krajobrazów, które podczas jazdy można podziwiać.

Nie trzeba więc planować wycieczek nad morze czy za granicę, wystarczy odwiedzić Śląsk, by cieszyć się atrakcjami i obiektami, jakie oferuje nam dane miasto.

Czy są tutaj jacyś turyści? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o żorskich atrakcjach.


Źródło: Sara Konopelska

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj »

  • Turysta

    Żory to naprawdę wyjątkowe miasto po prostu nie ma czasu na nudę następnym roku rezygnuje z Dubaju i spędzę tu całe wakacje

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.