Wiadomości z Żor

Uważajcie na oszustów, próbują zdobyć cenne informacje

  • Dodano: 2021-02-01 13:30

Dzwonią do mieszkańców Żor, podają się za kurierów i doręczycieli, a dopiero przy drugim połączeniu podszywają się za policjantów. Próbują w ten sposób zdobyć cenne informacje, które mogą posłużyć im do popełnienia ewentualnego przestępstwa.

Apelujemy o czujność i rozsądek

Tylko w miniony weekend aż sześć razy oszuści próbowali dowiedzieć się, czy mieszkańcy Żor trzymają w domach oszczędności. Dzwoniąc za pierwszym razem podawali się za doręczycieli przesyłek lub kurierów, twierdząc, że mają dla nich rzekomo paczkę lub list. Po chwili dzwonili po raz drugi i przedstawiając się za policjantów z Katowic informowali, że ten uprzedni telefon był od oszustów, przed którymi chcą ich ostrzec.

Rozmowy przebiegały różnie. Jedni prosili, aby rozmówcy nie otwierali nikomu drzwi, inni twierdzili, że jadą już do nich radiowozy, zawsze jednak dopytywali, czy posiadają w domu oszczędności. Na szczęście żaden z mieszkańców Żor nie dał wiary tym słowom i wszystkie próby „wyciągnięcia” od nich informacji zakończyły się dla przestępców fiaskiem.

Policjanci apelują o czujność i rozwagę. Przypominają też, że nigdy nie proszą o podanie tego typu informacji, tym bardziej dotyczących oszczędności, ani nie przyjmują żadnych pieniędzy!

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.