Wiadomości z Żor

Tymczasowy areszt za kradzieże dla 31-latka

  • Dodano: 2020-06-08 10:15

Sąd Rejonowy w Żorach tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy mężczyznę, którego we wtorek zatrzymali z gorącym łupem miejscowi policjanci.

31-latkowi śledczy udowodnili ponadto inne kradzieże, jakich dopuścił się w krótkich odstępach czasu przez niespełna dwa miesiące.

Złodziej działał w warunkach recydywy, a z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodów


31-letni mężczyzna bez stałego i czasowego miejsca pobytu wpadł w ręce policjantów we wtorek, kiedy to po kradzieży ukrył się z łupem na terenie opuszczonych ogrodów działkowych. Złodziej chwilę wcześnie ze sklepu wyniósł sportową odzież wartą ponad 1 600 złotych.

Mężczyzna był także poszukiwany przez rybnicką prokuraturę i żorskich kryminalnych, a na swoim koncie miał także inne kradzieże. Śledczy udowodnili mu, że od kwietnia do maja br. nakradł w różnych sklepach warty ponad 1 200 zł. alkohol. 31-latek działał w warunkach tzw. "recydywy" i utrzymywał się z popełnianych przestępstw.

Teraz złodziej spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. Za kradzieże, których dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa może zostać skazany na 7,5 roku więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również