Wiadomości z Żor

Trwają działania "Pieszy"

  • Dodano: 2018-03-19 10:30, aktualizacja: 2018-03-19 13:05

Dzisiaj od rana policjanci prowadzą działania "PIESZY". Skierowane są one do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza w zakresie przestrzegania przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

Akcja prowadzona jest od 6.00 i potrwa do 22.00. Przedsięwzięcie ma na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Jest ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach akcji stróże prawa zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi sami nie łamią zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Przypominamy, że poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym pozostaje jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez Policję w całym kraju. Znajduje to nie tylko odzwierciedlenie w Priorytetach i zadaniach priorytetowych Komendanta Głównego Policji na lata 2016-2018, ale i w Planie działań Policji woj. śląskiego na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w latach 2017-2020, czy w Krajowym Programie działań Policji na rzecz bezpieczeństwa pieszych, który realizowany będzie do 2020 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również