Wiadomości z Żor

Sukcesy pływaków UKS "Salmo" Żory na Mistrzostwach Śląska Open

  • Dodano: 2020-11-17 10:00

Świetną formę zaprezentowali młodzi pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Salmo” Żory, podczas Mistrzostw Śląska Open, które odbyły się 12-13 listopada w Gliwicach.  

Żorski klub reprezentowało dziewięciu zawodników i trzy zawodniczki

Wszyscy żorscy pływacy, biorący udział w zawodach poprawili swoje rekordy życiowe, a to już nie lada wyczyn! Najlepszym wśród zawodników „Salmo” w kategorii 14-latków okazał się Szymon Ignar, który wywalczył tytuł Mistrza Śląska na 200 metrów stylem zmiennym. Wysokie lokaty zajęli również pozostali zawodnicy w tej kategorii wiekowej: Wojciech Michalski, Witold Kurianowicz oraz Stanisław Myszor.

W kategorii do 12 lat w żorski klub reprezentowali: Igor Pergół, Oliwier Kosmala, Karol Zając, Maciej Wróbel i Sebastian Lewońko. Młodzi pływacy zaprezentowali się bardzo dobrze i wywalczyli łącznie sześć medali. Igor Pergół zdobył aż dwa złote medale i tym samym został podwójnym Mistrzem Śląska, w wyścigach na 50 m i 100 m stylem motylkowym. Dwa srebrne medale wywalczył Oliwier Kosmala, zajmując drugie miejsca w wyścigach na 200 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem grzbietowym. Brązowy medal zdobyła sztafeta chłopców 4 x 100 m stylem dowolnym w składzie: Igor Pergół, Oliwier Kosmala, Karol Zając, Maciej Wróbel. W tym samym składzie chłopcy wzięli też udział w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym i także zajęli trzecie miejsce na podium.

Dziewczyny również zaprezentowały świetną formę, a najlepszy występ zanotowała Urszula Śliwka, która wywalczyła srebro na 200 m stylem klasycznym oraz brąz w wyścigu na 100 m stylem klasycznym w kategorii 12 lat. Młoda pływaczka kontynuuje rodzinne tradycje, gdyż trenerem UKS „Salmo” jej tata, Tomasz Śliwka, natomiast jej brat - Jakub Śliwka jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w pływaniu. Pozostałe zawodniczki – Weronika Jankowska oraz Alicja Beńkowska pokazały dobrą formę i, podobnie jak poprzednicy, poprawiły życiowe rekordy.

Zawodników UKS Salmo w osiąganiu sportowych sukcesów wspiera finansowo Miasto Żory.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.