Wiadomości z Żor

Żory: Uczniowie i nauczyciele otrzymali komputery do zdalnej nauki

  • Dodano: 2020-11-17 08:30, aktualizacja: 2020-11-17 08:44

Aż 67 zestawów sprzętu komputerowego, umożliwiającego zdalną naukę trafiło do uczniów i nauczycieli z Żor.

Miasto pozyskało fundusze na ten cel w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

W związku z licznymi obostrzeniami, wprowadzonymi w walce z koronawirusem ogromna część naszego codziennego życia przeniosła się do Internetu. Dotyczy to m.in. edukacji, gdzie  tradycyjne lekcje w szkolnych ławkach zastąpiła nauka zdalna. By umożliwić i ułatwić zdalną edukację jak największej liczbie uczniów oraz nauczycieli, Urząd Miasta Żory pozyskał kolejny już grant w wysokości 114 999,72 zł w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanego koronawirusem.

Pozyskane przez Miasto środki w całości zostały przeznaczone na zakup notebooków wraz z zestawami słuchawkowymi, które umożliwią realizacje podstawy programowej w domowych warunkach tym dzieciom, które do tej pory nie miały takich możliwości. Sprzęt na początku listopada trafił do uczniów i nauczycieli z 19 żorskich szkół. Osoby, które otrzymały notebooki zostały wytypowane przez dyrektorów poszczególnych szkół.

Projekt pn. „Zdalna Szkoła  + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2010, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie  1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Żory: Uczniowie i nauczyciele otrzymali komputery do zdalnej nauki

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.