Wiadomości z Żor

Żory: Uczniowie i nauczyciele otrzymali komputery do zdalnej nauki

  • Dodano: 2020-11-17 08:30, aktualizacja: 2020-11-17 08:44

Aż 67 zestawów sprzętu komputerowego, umożliwiającego zdalną naukę trafiło do uczniów i nauczycieli z Żor.

Miasto pozyskało fundusze na ten cel w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

W związku z licznymi obostrzeniami, wprowadzonymi w walce z koronawirusem ogromna część naszego codziennego życia przeniosła się do Internetu. Dotyczy to m.in. edukacji, gdzie  tradycyjne lekcje w szkolnych ławkach zastąpiła nauka zdalna. By umożliwić i ułatwić zdalną edukację jak największej liczbie uczniów oraz nauczycieli, Urząd Miasta Żory pozyskał kolejny już grant w wysokości 114 999,72 zł w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanego koronawirusem.

Pozyskane przez Miasto środki w całości zostały przeznaczone na zakup notebooków wraz z zestawami słuchawkowymi, które umożliwią realizacje podstawy programowej w domowych warunkach tym dzieciom, które do tej pory nie miały takich możliwości. Sprzęt na początku listopada trafił do uczniów i nauczycieli z 19 żorskich szkół. Osoby, które otrzymały notebooki zostały wytypowane przez dyrektorów poszczególnych szkół.

Projekt pn. „Zdalna Szkoła  + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2010, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie  1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Żory: Uczniowie i nauczyciele otrzymali komputery do zdalnej nauki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również