Wiadomości z Żor

Sprawy podatkowe załatwiaj przez Internet!

  • Dodano: 2021-02-11 07:30, aktualizacja: 2021-02-11 07:49

Załatwienie spraw podatkowych nigdy jeszcze nie było tak łatwe! Od 1 lutego na stronie www.podatki.gov.pl działa serwis e-Urząd Skarbowy z pierwszymi e-usługami dla podatników.

Serwis uruchomiony przez Ministerstwo Finansów umożliwia  załatwienie wielu spraw online - bez wychodzenia z domu, na dowolnym urządzeniu, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Od 15 lutego 2021 r. w e-Urzędzie Skarbowym, poprzez usługę Twój e-PIT zostanie udostępnione podatnikom zeznanie roczne za 2020 rok. Podatnik, który skorzysta z tej usługi nie musi wypełniać wniosków ani składać deklaracji, aby rozliczyć swój podatek. Zeznanie będzie można zaakceptować lub skorygować np. podając dane małżonka, z którym się rozliczamy, kwotę przekazanej darowizny czy też aktualizując swój rachunek bankowy. Zeznanie będzie można również odrzucić i rozliczyć się samodzielnie.

Zaletą rozliczeń elektronicznych jest skrócony termin zwrotu nadpłaty, który wynosi 45 dni od daty złożenia (dla zeznań w formie papierowej w dalszym ciągu wynosi on 3 miesiące).

Jeśli dla załatwienia sprawy konieczna okaże się wizyta w Urzędzie Skarbowym, należy pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu jej terminu.

W tym celu należy skorzystać z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”, która wraz z nowym modelem obsługi podatników została wprowadzona w urzędach skarbowych w ubiegłym roku. Mają one zapewnić klientom urzędów skarbowych większy komfort załatwiania spraw oraz podnieść bezpieczeństwo podatników i urzędników. Umówienie wizyty pozwala szybko i komfortowo załatwić sprawy w urzędzie skarbowym - bez kolejek i z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Uwaga! Nie trzeba umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym.

Aplikacja „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” jest dostępna poprzez stronę

www.podatki.gov.pl,
wizyta.podatki.gov.pl,
- stronę internetową każdego urzędu skarbowego i izby administracji skarbowej.

Wizytę w urzędzie możesz także umówić:

  • telefonicznie – zadzwoń do urzędu skarbowego na numer 32 47 88 532
  • osobiście – przyjdź do punktu umawiania wizyt w urzędzie skarbowym.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.