Wiadomości z Żor

Ponad 6 milionów zł dofinansowania dla żorskiego szpitala!

  • Dodano: 2020-06-10 09:00

Szpital Miejski w Żorach już niedługo będzie dysponował nowym sprzętem, który pomoże jeszcze lepiej dbać o zdrowie mieszkańców! Placówka otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 6 milionów złotych ze środków Unii Europejskiej.

Złożony przez Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o. wniosek pt. „Zakup sprzętu medycznego oraz dostosowanie infrastruktury Szpitala Miejskiego w Żorach do aktualnych zagrożeń i potrzeb epidemiologicznych. Bezpieczny szpital – zakup urządzeń i środków dezynfekcyjnych” otrzymał 5 505 280,00 zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 651 834,12 zł z budżetu państwa. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniesie zaś 6 622 748,50 zł.

Celem projektu jest dostosowanie Szpitala Miejskiego w Żorach do aktualnych zagrożeń i potrzeb epidemiologicznych poprzez modernizację infrastruktury, zakup sprzętu medycznego i diagnostycznego oraz zakup urządzeń i środków do dezynfekcji. Co dokładnie zmieni się w żorskim szpitalu? Na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii zostanie wydzielona izolatka oraz powstanie 5 dodatkowych czasowych stanowisk, zaś docelowo - po ustaniu pandemii - pozostaną 3 dodatkowe stanowiska. Oznacza to, że odział anestezjologii i intensywnej terapii zwiększy na stałe liczbę miejsc z 5 do 8 łóżek.

W ramach realizacji projektu zmodernizowane i doposażone zostanie również Medyczne Laboratorium Diagnostyczne.

Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Ela

    Dobre leczenie to dobrzy ludzie pracujący w szpitalu, mądry i dobry personel medyczny przede wszystkim, później reszta. W tym szpitalu i miliony nic nie zmienia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.