Wiadomości z Żor

Ponad 6 milionów zł dofinansowania dla żorskiego szpitala!

  • Dodano: 2020-06-10 09:00

Szpital Miejski w Żorach już niedługo będzie dysponował nowym sprzętem, który pomoże jeszcze lepiej dbać o zdrowie mieszkańców! Placówka otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 6 milionów złotych ze środków Unii Europejskiej.

Złożony przez Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o. wniosek pt. „Zakup sprzętu medycznego oraz dostosowanie infrastruktury Szpitala Miejskiego w Żorach do aktualnych zagrożeń i potrzeb epidemiologicznych. Bezpieczny szpital – zakup urządzeń i środków dezynfekcyjnych” otrzymał 5 505 280,00 zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 651 834,12 zł z budżetu państwa. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniesie zaś 6 622 748,50 zł.

Celem projektu jest dostosowanie Szpitala Miejskiego w Żorach do aktualnych zagrożeń i potrzeb epidemiologicznych poprzez modernizację infrastruktury, zakup sprzętu medycznego i diagnostycznego oraz zakup urządzeń i środków do dezynfekcji. Co dokładnie zmieni się w żorskim szpitalu? Na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii zostanie wydzielona izolatka oraz powstanie 5 dodatkowych czasowych stanowisk, zaś docelowo - po ustaniu pandemii - pozostaną 3 dodatkowe stanowiska. Oznacza to, że odział anestezjologii i intensywnej terapii zwiększy na stałe liczbę miejsc z 5 do 8 łóżek.

W ramach realizacji projektu zmodernizowane i doposażone zostanie również Medyczne Laboratorium Diagnostyczne.

Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Ela

    Dobre leczenie to dobrzy ludzie pracujący w szpitalu, mądry i dobry personel medyczny przede wszystkim, później reszta. W tym szpitalu i miliony nic nie zmienia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.