Wiadomości z Żor

Siatkarskie zmagania samorządowców subregionu zachodniego

  • Dodano: 2021-11-18 09:15

W minioną sobotę 13 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 10 im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Rybniku rozegrano Turnieju Siatkówki Samorządowców Subregionu Zachodniego. W siatkarskich zmaganiach wzięli udział m.in. samorządowcy z Żor.

Samorządowcy z Żor wzięli udział w turnieju siatkówki

Turniej wygrała drużyna reprezentująca Powiat Raciborski, która to po zaciętej walce pokonała w finale drużynę reprezentującą Miasto Racibórz. Miejsca 3 i 4 zajęły drużyny z Miasta Żory i z Miasta Wodzisław Śląski, miejsce 5 zajęła drużyna z Miasta Rybnik, a miejsca 6 i 7 drużyny z Powiatu Rybnickiego i Powiatu Wodzisławskiego. Najlepszym siatkarzem – samorządowcem wybrano Grzegorza Kawalca z Raciborza.

Amatorski turniej siatkówki został zainicjowany przez Marcina Stempniaka, radnego Czerwionki-Leszczyn, natomiast do współpracy i organizacji włączyli się pracownicy samorządu rybnickiego oraz biura związku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Turniej Siatkówki Samorządowców Subregionu Zachodniego

W siatkarskich zmaganiach wzięły udział drużyny reprezentujące samorządowców z siedmiu powiatów i miast, tj. Miasta Rybnik, Miasta Racibórz, Miasta Wodzisław Śląski, Miasta Żory oraz powiatów raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. Kilkudziesięciu reprezentantów miast i powiatów, w tym wiceprezydenci, radni, pracownicy urzędów i jednostek miejskich/powiatowych rywalizowali w duchu fair play o zwycięstwo w turnieju i puchary ufundowane przez Subregion Zachodni oraz pamiątkowe nagrody przekazane przez Miasto Rybnik dla finalistów turnieju.

Puchary i upominki wraz z pomysłodawcą przedsięwzięcia Marcinem Stempniakiem w imieniu współorganizatorów wręczała również wielokrotna mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i Europy oraz olimpijka w siatkówce plażowej, mieszkanka Raciborza - Monika Brzostek.

Miasto Żory reprezentowali: radni Rady Miasta Żory Krzysztof Mentlik i Dawid Świerczek, dyrektor MOSiR Żory – Marek Utrata oraz pracownik tej jednostki Michał Chodór, zastępca dyrektora ZAZ Wspólna Pasja - Alan Klinger, szef kuchni restauracji „Oberyba” - Arkadiusz Orszulik oraz pracownicy Urzędu Miasta Żory: Krzysztof Macionczyk, Jakub Raczkiewicz i Marek Skowron.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.