Wiadomości z Żor

Sejm przyjął część poprawek Senatu do tarczy 6.0

  • Dodano: 2020-12-10 14:00

Sejm przyjął w środę część poprawek Senatu, które rozszerzą pomoc rządu na więcej branż w zw. z koronawirusem. Wsparcie finansowe ma trafić m.in. do firm działających w kateringu, transporcie, kulturze, handlu, przewodników turystycznych.

Sejm w środę przegłosował senackie poprawki jakie do tzw. tarczy 6.0, czyli noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Ostatecznie niższa izba parlamentu poparła kilkadziesiąt z 451 poprawek, które wcześniej były zarekomendowane przez sejmową komisja polityki społecznej i rodziny.

Zaproponowane przez Senat zmiany rozszerzały głównie beneficjentów pomocy rządowej w zw. z COVID-19 o dodatkowych kilkadziesiąt branż. Pierwotna tarcza 6.0 zakładała bowiem, że pomoc rządu trafi do ok. 30 branż, które z powodu drugiej fali pandemii najbardziej ucierpiały. Przyjęte w środę przez niższą izbę parlamentu poprawki - jak tłumaczył resort rozwoju, pracy i technologii - rozszerzą grono beneficjentów do ok. 40 branż.

Przyjęte przez Sejm poprawki pozwolą rozszerzyć pomoc na m.in. branżę kateringową, sprzedawców detalicznych obuwia i wyrobów skórzanych w wyspecjalizowanych sklepach, sprzedawców wyrobów medycznych w tym ortopedycznych, przewoźników autokarowych, przewodników turystycznych, na produkcję filmów i muzyki. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również