Wiadomości z Żor

Rozpoczynamy trening przed Rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski!

  • Dodano: 2021-03-22 07:15, aktualizacja: 2021-03-22 07:33

Kilkadziesiąt miast powalczy w tym roku o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Żory już po raz drugi biorą udział w zabawie i wraz z miastem Bydgoszcz zachęcają do pobrania aplikacji „Aktywne Miasta”.

Rywalizacja już w czerwcu, a z pierwszym dniem wiosny ruszył oficjalny trening

Nadszedł czas, aby odpalić bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” i włączyć się do rowerowej rywalizacji organizowanej po raz trzeci przez miasto Bydgoszcz. W poprzedniej edycji Żory uplasowały się na 19. pozycji. W tym roku zachęcamy do jeszcze większej aktywności na dwóch kółkach! Pierwszego dnia wiosny rusza oficjalny trening miast. To rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami cyklistów z całej Polski!

Rowerowa Stolica Polski z roku na rok nabiera rozpędu. W tym roku niespodzianką dla użytkowników jest nowa aplikacja „Aktywne Miasta”. To w niej będziemy zbierać cenne kilometry przejechane na dwóch kółkach w ramach RSP, ale od teraz możliwości jest o wiele więcej. Nowa wersja wychodzi naprzeciw potrzebom obcokrajowców - od teraz aplikacja będzie dostępna w języku angielskim.

Kolejne nowości, to możliwość importu treningów z urządzeń Garmin (najbliższa aktualizacja), obserwowanie znajomych, rozszerzona wersja panelu pomocy wraz z chatem, dodatkowe statystyki dla zaawansowanych użytkowników i możliwość kontynuacji przerwanych treningów. Użytkownicy będą też mogli wziąć udział w grach miejskich.

Do tegorocznej edycji zgłosiły się 32 miasta. Trening miast to tylko rozgrzewka, która potrwa do 21 maja. Nowością w zabawie będzie wprowadzenie pięciu kategorii miast ze względu na ich wielkość – zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Oficjalny trening to znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji „Aktywne Miasta”. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje trasy i ich długości. Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS znajduje się TUTAJ.

Następnie trzeba założyć konto, można to zrobić dwa sposoby: za pośrednictwem Facebooka lub przez formularz rejestracji. Aplikacja pozwala nam wybrać, czy chcemy korzystać z jej pełnej wersji czy przystępujemy jedynie do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Następnie wpisujemy swoje dane, potrzebne do zweryfikowania najbardziej aktywnych uczestników, którzy otrzymają nagrody rzeczowe po zakończeniu treningu oraz czerwcowej rywalizacji. Z listy wybieramy dyscyplinę sportową - można wybrać kilka, ale najważniejsza jest jazda na rowerze, bo to o rower tutaj chodzi! Następnie trzeba zaakceptować regulamin i kliknąć POTWIERDŹ.

Kolejnym krokiem jest wybór miasta, dla którego będziemy kręcić kilometry. W tym celu w zakładce RYWALIZACJE wybieramy OFICJALNY TRENING RSP i klikamy DOŁĄCZ. Z listy miast wybieramy Żory – to ważne, gdyż każdy kto dołączy do treningu i wybierze swoje miasto, automatycznie zostanie przypisany do czerwcowej rywalizacji! Wybieramy rodzaj treningu i klikamy DOŁĄCZ. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody. Ściągnij aplikację już teraz i dołącz do zabawy!

Rozpoczynamy trening przed Rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.