Wiadomości z Żor

Przeżegnał się mijając Kościół... kilka sekund później potrącił kobietę na pasach!

  • Dodano: 2020-10-19 09:00

40-letni kierowca z Żor odpowie za spowodowanie wypadku drogowego. W czwartek przejeżdżając obok kościoła przy ulicy Wodzisławskiej nie zachował należytej ostrożności i potrącił 68-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych.

Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala

Do zdarzenia doszło w czwartek, przed godziną 7.00 w dzielnicy Rój. Jak wstępnie ustalili policjanci 40-letni kierowca audi przejeżdżając obok kościoła, odwrócił się, wykonał ręką znak krzyża, a kiedy spojrzał z powrotem na drogę zauważył na pasach pieszą. Niestety mężczyzna, pomimo, że zaczął hamować potrącił 68-latkę, która upadła na jezdnię i doznała obrażeń ciała. Pierwszej pomocy rannej kobiecie udzielili strażacy. Później przetransportowana została karetką pogotowia do szpitala.

Mundurowi ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi

Warunki pogodowe wczoraj wyjątkowo jednak nie sprzyjały kierowcy. Opady deszczu, śliska nawierzchnia i chwila nieuwagi spowodowały, że kierowca nie zdołał wyhamować i potrącił kobietę. Policjanci apelują o ostrożność na drodze i przypominają Uważajmy... piesi na pojazdy, kierujący na pieszych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.