Wiadomości z Żor

Prace przy Pałacu w Baranowicach ruszyły pełną parą

  • Dodano: 2020-09-07 07:15, aktualizacja: 2020-09-07 07:33

Pałac w Baranowicach przechodzi prawdziwą rewolucję. Teren wokół budynku został już ogrodzony i zabezpieczony, a wewnątrz trwają roboty rozbiórkowe.

Usunięto już ponad 1000 m3 gruzu, zerwano posadzki, rozebrano drewniane podłogi oraz elementy drewnianych stropów. Rozpoczęto również prace związane z konserwacją i rekonstrukcją zabytkowych polichromii.

Efekt z pewnością zadowoli mieszkańców Żor oraz całego regionu

Przypomnijmy, że na renowację Pałacu w Baranowicach Miasto Żory pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości aż 13 153 015,14 zł. Pałac zostanie odrestaurowany od fundamentów aż po dach, przy zachowaniu jego pierwotnego układu architektonicznego. Inwestycja pozwoli na uratowanie przed zniszczeniem niepowtarzalnego obiektu, stanowiącego wyjątkowy przykład architektury pałacowej na terenie Żor i tej części województwa śląskiego.

Projekt pn. "W trosce o śląskie dziedzictwo – renowacja Zespołu Parkowo-Pałacowego w Żorach" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.