Wiadomości z Żor

Potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych! 48-letni kierowca był pijany i bez uprawnień

  • Dodano: 2022-01-21 08:00, aktualizacja: 2022-01-21 08:55

W minioną środę na ulicy Promiennej doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Kierujący samochodem 48-letni mieszkaniec Żor uciekł z miejsca zdarzenia.

Potrącenie na przejściu dla pieszych na ul. Promiennej

W środę 19 stycznia około godziny 18:30 policjanci zostali wezwani na ulicę Promienną, gdzie przez samochód na oznakowanym przejściu potrącona została kobieta. Na miejscu okazało się, że kierujący potrącił 39-latkę na środku przejścia dla pieszych. Według dalszej relacji mężczyzna zatrzymał się i podniósł z ziemi pieszą, a później wsiadł do samochodu i oddalił się z miejsca.

48-latek z Żor miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Świadkowie zdarzenia dobrze opisali pojazd oraz sprawcę, a policjanci niezwłocznie rozpoczęli jego poszukiwania. W wyniku szybkich działań po chwili odnaleźli na jednym z żorskich osiedli samochód oraz sprawcę potrącenia. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Żor. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna jest pijany. Wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście potrąconej kobiecie nie stało się nic groźnego, a na miejscu pomocy udzielił jej zespół pogotowia ratunkowego.

To nie była pierwsza sytuacja, kiedy 48-letni mężczyzna nietrzeźwy prowadził samochód. Kilka lat wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę "na podwójnym gazie". Teraz sprawą zajmie się sąd, a mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.