Wiadomości z Żor

Podsumowanie akcji "Kaskadowy pomiar prędkości"

  • Dodano: 2023-07-04 07:45, aktualizacja: 2023-07-04 07:59

W miniony piątek policjanci ruchu drogowego prowadzili w całym kraju działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości i zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. W trakcie działań stróże prawa ujawnili 2605 wykroczeń i zatrzymali 6 uprawnień do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci prowadzili w piątek "Kaskadowy pomiar prędkości"

Podczas działań szczególnym nadzorem objęte zostały miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorem.

W trakcie jednodniowych działań policjanci ujawnili 2605 przekroczeń prędkości, w tym 6 skutkujących zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące za przekroczenie o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Należy pamiętać, że przy dużych prędkościach nawet najlepiej wyposażony samochód nie daje gwarancji kierowcy i pasażerom na przeżycie wypadku drogowego.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zdejmowali nogę z gazu w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań - przekazują policjanci.

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem - dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również