Wiadomości z Żor

Platforma "Żory do pracy" pomaga znaleźć zatrudnienie w mieście

  • Dodano: 2020-11-02 13:45

Wydarzenia związane z koronawirusem sprawiły, że po latach dobrej koniunktury rynek pracownika w zasadzie przestał istnieć. Nadeszły czasy cięć, zwolnień i rosnącego bezrobocia. Są jednak branże, które nadal szukają pracowników. O tym, jak wygląda sytuacja w naszym mieście można przekonać się korzystając z internetowej platformy pn. „Żory do pracy”.

Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A prowadzi portal zorydopracy.pl, który pomaga mieszkańcom odnaleźć się w obecnej trudnej sytuacji na rynku pracy. Inicjatywa jest współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Zorydopracy.pl to portal, który łączy lokalnych pracodawców, pracowników, organizacje pozarządowe i urzędy. Zapraszamy przedsiębiorców i pracowników do bezpłatnej rejestracji na portalu – mówi Natalia Figiel, Prezes Zarządu ARP S.A.

Przedsiębiorców zachęcamy natomiast do publikowania ofert pracy – dodaje.

Odwiedzając portal można uzyskać bezpłatną informację m.in. na temat pozyskiwania środków na podjęcie i rozwój działalności gospodarczej, form pomocowych w ramach Tarczy Antykryzysowej, znaleźć informację o realizowanych projektach na terenie miasta.

Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. współpracuje z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A., Funduszem Górnośląskim S.A., Żorską Izbą Gospodarczą, Żorską Strefą Przedsiębiorczości oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

ARP prowadzi szereg działań, między innymi:

  • pomaga w pozyskaniu środków na podjęcie i rozwój działalności gospodarczej,
  • posiada bazę usług, dzięki której można realizować nowe projekty,
  • prowadzi Centrum Coworkingowe,
  • prowadzi konsultacje,
  • prowadzi webinary, szkolenia, konferencje,
  • prowadzi punkt Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości,
  • prowadzi certyfikacje językowe (7 języków),
  • tworzy wirtualne biuro.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie ARP S.A. przy ul Dworcowej 8, tel. 790 35 15 66, e-mail: biuro@arpsa.pl oraz na stronie www.arpsa.pl.

W naszym mieście uruchomiona została strona, na której promowane są żorskie przedsiębiorstwa. Mieści się ona pod adresem http://www.bizneslokalnie.pl/. W tym trudnym czasie warto wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Najnowsze oferty można też znaleźć na grupie facebookowej: Biznes Lokalnie – Żory.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.