Wiadomości z Żor

Bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych

  • Dodano: 2020-11-02 08:15, aktualizacja: 2020-11-03 07:01

Już w niedzielę (1 listopada br.) uruchomiony zostanie bezpłatny, całodobowy numer z telefonów stacjonarnych i komórkowych dla osób potrzebujących zapewnienia schronienia. Osoby dzwoniące pod numer 987 uzyskają poradę na temat placówek na terenie Śląska udzielających pomocy osobom bezdomnym. Potrzebujący mogą skorzystać także z rejestru podmiotów świadczących usługi opiekuńcze, czy prowadzących ogrzewalnie i noclegownie dostępnego na naszej stronie.

Wzorem lat ubiegłych, w niedzielę 1 listopada uruchomiona została infolinia dla bezdomnych

Pod numerem 987 przez całą dobę będzie można uzyskać informację na temat placówek na terenie Śląska udzielających pomocy osobom pozbawionym dachu nad głową.

Wszyscy jednak bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, a zwłaszcza, gdy nie mają gdzie przenocować. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aby nie doszło do tragedii.

Policjanci również co roku w okresie zimowym uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie, gdy za oknem panują niekorzystne warunki atmosferyczne. Zanim jednak takie kontrole się rozpoczną w całym kraju mundurowi apelują by nie pozostawać obojętnym na los innych.

Rejestr miejsc tymczasowego schronienia na terenie województwa Śląskiego

Bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również