Wiadomości z Żor

Parafialne półkolonie

  • Dodano: 2013-07-12 12:00, aktualizacja: 2015-11-09 12:42
Mundurowi z Żor odwiedzili 11 lipca uczestników półkolonii zorganizowanych przez Parafię pod wezwaniem św. Stanisława. Największą atrakcją spotkania okazały się ALKOgogle - urządzenie imitujące stan po spożyciu alkoholu, które przetestowali niemalże wszyscy półkoloniści.
 
Od pięciu lat żorscy stróże prawa uczestniczą w tych nietypowych wakacyjnych spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, które cieszą się sporą popularnością. Oprócz codziennych modlitw, śpiewów, poczęstunku księża z Parafii św. Stanisława zawsze przygotowują dla najmłodszych moc atrakcji. Nauka bezpieczeństwa poprzez bezpośredni kontakt z mundurowymi stała się także stałym elementem półkolonii letnich. Dzisiaj policjanci rozmawiali z najmłodszymi o zasadach bezpiecznych zachowań podczas wakacji, w międzyczasie zaprezentowali też wyposażenie do służby.
 
Zaintersowanie uczestników wzbudziły ALKOgogle, które imitują stan nietrzeźwości w zakresie od 0,8 do 1,5 promila, prawie wszyscy półkoloniści zapragnęli przetestować urządzenie i przekonać się jak wpływa alkohol na ludzki organizm. Każde z dzieci po pokonaniu toru przeszkód w ALKOgoglach deklarowało, że nie będzie nigdy spożywać alkoholu.


Źródło: KMP Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.