Wiadomości z Żor

Oszust podszył się pod 37-latkę na portalu społecznościowym

  • Dodano: 2021-08-27 09:15

Do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiła się 37-letnia mieszkanka naszego miasta, która zawiadomiła, że ktoś włamał się na jej konto na popularnym portalu społecznościowym. Przestępca następnie przez komunikator zaczął wysyłać do jej znajomych wiadomości z prośbą o zapłacenie za jej przesyłki. Niestety jedna z osób w ten sposób straciła kilkaset złotych.

Do zdarzenia doszło 24 sierpnia około godziny 17.00 kiedy to znajomi 37-latki zaczęli otrzymywać od niej wiadomości wysyłane za pośrednictwem komunikatora z prośbą o zapłacenie za zamówione przesyłki. Na szczęście kilkanaście osób natychmiast skontaktowało się z pokrzywdzoną i poinformowało ją o swoich podejrzeniach o włamaniu na konto.

37-latka bardzo się zdziwiła, gdyż nie zamawiała żadnych przesyłek, a tym bardziej nie wysyłała żadnych próśb do znajomych. Niestety jedna z osób z bliskiego grona postanowiła pomóc znajomej i przekazując, podszywającemu się pod 37-latkę oszustowi, dwa kody BLIK straciła w sumie 600 złotych.

Policjanci apelują o ostrożność i powściągliwość w podobnych sytuacjach. Zanim wyślemy komuś kod BLIK, czy wykonamy przelew, skontaktujmy się z nadawcą prośby i sprawdźmy, czy faktycznie potrzebuje ona naszej pomocy. Oszuści nie śpią i wymyślają wciąż nowe metody, za pomocą których wyłudzają od nas pieniądze. Nie ufajmy im i bądźmy czujni!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również