Wiadomości z Żor

Oficjalne otwarcie kąpieliska „Śmieszek” już jutro!

  • Dodano: 2019-06-19 08:00, aktualizacja: 2019-06-19 08:06

MOSIR Żory ponownie zaprasza mieszkańców do skorzystania z oferty kąpieliska i wypożyczalni przy stawie Śmieszek. Otwarcie już 20 czerwca w pierwszy dzień wakacji.

W tym roku ponownie „Śmieszek” będzie posiadać status kąpieliska. MOSiR informuje, że w związku z tym będzie dokonywać bieżącej oceny jakości wody, a także zatrudni odpowiednia ilość ratowników. Tradycyjnie zostaną wyznaczone też strefy dla umiejących i nie umiejących pływać oraz brodzik dla dzieci.

„Dla plażowiczów przygotowano dwie piaszczyste plaże o powierzchni około 2.500 m 2 z ławkami i przebieralniami. Dla poprawy bezpieczeństwa korzystających w tym roku uruchomiono nowy całodobowy monitoring obiektu oraz nowe nocne oświetlenie terenu miejskimi latarniami. Przez okres wakacji czynny będzie punkt gastronomiczny serwujący lody, napoje, kawę i inne smakołyki.” - informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

Bez problemów będzie też mona skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. W jej ofercie znajdą się kajaki, deski sup, rowerki wodne oraz wielofunkcyjna łódź wiosłowa, którą łatwo można przekształcić w żaglówkę lub windsurfing.

Kąpielisko oraz wypożyczalnia będą czynne codziennie od 9.30 do 18.30 w okresie wakacji od 20 czerwca do 31 sierpnia (z wyłączeniem okresów w których warunki pogodowe nie pozwolą na bezpieczne korzystanie z atrakcji).

„Kierunek Śmieszek” rusza już 20 czerwca. Skorzystacie z oferty MOSiR?

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.