Wiadomości z Żor

Nowa sygnalizacja świetlna w Baranowicach. Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych

  • Dodano: 2022-01-11 08:00, aktualizacja: 2022-01-11 08:17

Przy skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z ulicami Zamkową i Owocową powstała nowa sygnalizacja świetlna przejścia dla pieszych. Przejście to łączy dwie części dzielnicy Baranowice, przedzielone przez drogę krajową nr 81, czyli popularną „Wiślankę”.

Nowa sygnalizacja świetlna poprawi bezpieczeństwo pieszych w Baranowicach

Miejska inwestycja znacząco zwiększy bezpieczeństwo i ułatwi poruszanie się pieszych, w tym dzieci, przechodzących przez bardzo ruchliwą jezdnię. By poprawić widoczność, w obrębie skrzyżowania przebudowano także oświetlenie.

– Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy czuli się w Żorach dobrze i bezpiecznie. Dlatego też takie inwestycje, które znacząco podnoszą bezpieczeństwo uczestników ruchu są dla nas priorytetem. W tym miejscu doszło w minionym roku do niebezpiecznego wypadku z udziałem dziecka. Mamy nadzieję, że montaż sygnalizacji pozwoli zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości – mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Koszt zaprojektowania i wybudowania sygnalizacji świetlnej przejścia dla pieszych wraz z przebudową oświetlenia wyniósł 153 627,00 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również