Wiadomości z Żor

Nowa sygnalizacja świetlna w Baranowicach. Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych

  • Dodano: 2022-01-11 08:00, aktualizacja: 2022-01-11 08:17

Przy skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z ulicami Zamkową i Owocową powstała nowa sygnalizacja świetlna przejścia dla pieszych. Przejście to łączy dwie części dzielnicy Baranowice, przedzielone przez drogę krajową nr 81, czyli popularną „Wiślankę”.

Nowa sygnalizacja świetlna poprawi bezpieczeństwo pieszych w Baranowicach

Miejska inwestycja znacząco zwiększy bezpieczeństwo i ułatwi poruszanie się pieszych, w tym dzieci, przechodzących przez bardzo ruchliwą jezdnię. By poprawić widoczność, w obrębie skrzyżowania przebudowano także oświetlenie.

– Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy czuli się w Żorach dobrze i bezpiecznie. Dlatego też takie inwestycje, które znacząco podnoszą bezpieczeństwo uczestników ruchu są dla nas priorytetem. W tym miejscu doszło w minionym roku do niebezpiecznego wypadku z udziałem dziecka. Mamy nadzieję, że montaż sygnalizacji pozwoli zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości – mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Koszt zaprojektowania i wybudowania sygnalizacji świetlnej przejścia dla pieszych wraz z przebudową oświetlenia wyniósł 153 627,00 zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.