Wiadomości z Żor

Miał być pojedynek na pięści, a skończyło się na kradzieży. Dwójka mężczyzn zatrzymana

  • Dodano: 2022-01-10 08:45, aktualizacja: 2022-01-10 08:57

Do rozboju miało dojść na ul. Wodzisławskiej w okolicy miejskiego basenu. Kryminalni szybko ustalili faktyczny przebieg zdarzeń i zatrzymali 2 mężczyzn. Odzyskali cały łup.

Nietypowy pojedynek na ul. Wodzisławskiej

Wszystko zaczęło się od zaproszenia, lecz nietypowego bo na pojedynek na pięści. Zachęceni mężczyźni początkowo odmówili, bo spieszyli się na autobus, lecz po wulgarnych słowach odnoszących się do członków rodziny jednego z nich, prowokator wskazał miejsce, w którym mężczyźni mogą sprawdzić swoje umiejętności. W tym czasie drugi z towarzyszy zabrał z ławki przystanku autobusowego plecak wraz z jego całą zawartością.

33 i 19-latek ukradli plecak z całą zawartością

Po skończonym pojedynku dwóch kompanów tj. 33-latek oraz 19-latek, ze skradzionymi pieniędzmi i kartami płatniczymi dokonywało zakupów w różnych miejscach, a zbędne rzeczy wyrzucili.

Dzięki wnikliwości i zaangażowaniu żorskich kryminalnych udało się ustalić rzeczywisty przebieg zdarzeń i odzyskać cały łup. Teraz sprawą zajmie się sąd, a za kradzież i kradzież z włamaniem mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również