Wiadomości z Żor

„Nadfotografia” w żorskiej bibliotece

  • Dodano: 2021-02-12 07:30, aktualizacja: 2021-02-12 07:43

O tym, czym jest „Nadfotografia”, czyli fotografia odklejona będą mogli przekonać się goście odwiedzający Galerię na Piętrze, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach.

Od 19 lutego będzie tam można oglądać zdjęcia Łukasza Cyrusa

Nadfotografia jest próbą odtworzenia naturalnego dla człowieka sposobu budowania wyobrażenia o ludziach, sprawach, rzeczach czy miejscach. W tym sposobie skrawki informacji, które pochodzą od zmysłów, pamięci, uczuć i intuicji łączą się w jeden spójny obraz. Z mieszanki doświadczeń budujemy własny świat obrazów, w którym każda sprawa ma swój obraz.

Łukasz Cyrus urodził się i mieszka w Rudzie Śląskiej. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Śląskiego, nauczycielem języka angielskiego w chorzowskim Liceum Ogólnokształcącym, a także wspinaczem, miłośnikiem muzyki i filozofii. Fotografią zajmuje się od końca lat 90. XX wieku. Swoją autorską koncepcję nazwał „fotografią odklejoną”, a dalsze rozważania filozoficzne doprowadziły go do sformułowania koncepcji „Nadfotografii”. Swoje refleksje zapisuje w postaci krótkich esejów, które publikuje na osobistym bogu i autorskiej stronie internetowej. Eseje ilustruje własnymi fotografiami.

Wystawę prac Łukasza Cyrusa będzie można oglądać od 12 lutego w Galerii na Piętrze, na poziomie trzecim w budynku biblioteki a także online na stronie www.mbpzory.pl.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.